Integrační videa / Video hội nhập

Informační video - zkouška z českého jazyka pro trvalý pobyt v ČR

Klub HN
16.02.2017

Informační video o zkoušce z českého jazyka je na světě! Také KH/SEA-l přispěl svou troškou do mlýna - zprostředoval "herce" a konzultoval jeho obsah. Video je určené pro cizince, kteří žádají o povolení k trvalému pobytu v ČR a chystají se na zkoušku z češtiny.

Video cizince provází celým procesem, jehož cílem je úspěšné složení zkoušky a získání Osvědčení o znalosti českého jazyka, které je důležitou podmínkou pro udělení trvalého pobytu v ČR. Moderním a přátelským způsobem zprostředkovává základní informace o zkoušce, a to zejména:

1. co vše je nutné vědět před zkouškou,
  2. jak a kde se na zkoušku přihlásit,
  3. jak zkouška probíhá,
  4. jak se sděluje výsledek zkoušky.

Délka videa je bezmála 16 minut. Video je v českém jazyce, tedy kromě pasáží, ve kterých spolu hovoří cizinci. K dispozici je ve verzi s českými titulky a ve verzi bez českých titulků a zahrnuje všechny důležité informace ke zkoušce a užitečné odkazy. Video naleznete také zde.

Autoři: Národní ústav pro vzdělávání

klubhanoi@klubhanoi.cz