Video - Hội nhập

Video: Sơ cứu - První pomoc

Jiří Kocourek
28.08.2015

Mezi jedny ze základních informací, které však bohužel ve Vietnamu těžko najdeme, patří zásady první pomoci.

Proto nyní přicházíme s názorným videem o tom, jak v krizové stresové situaci zavolat první pomoc v České republice, co to vůbec první pomoc je a jak ji poskytnout.

Tentokrát doufáme, že v praxi nebudete video nikdy potřebovat. Pokud přece, video by vám mělo pomoci, abyste nezaváhali a správně se rozhodli.

Autoři: Jiří Kocourek, Tran Van Sang

Projekt č. CZ.1.04/3.3.05/D6.00355 "Vznik širší sítě česko-vietnamských asistentů v Jihomoravském kraji" je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

jkocourek@klubhanoi.cz

Související stránky:

Video: Před nástupem do 1. třídy ZŠ (27.07.2015)

Video: Phiên dịch cộng đồng - Komunitní tlumočení (29.08.2015)

Video: Vánoční svátky (30.08.2015)

Nová užitečná videa pro vietnamské rodiče - Các video mới và hữu ích dành cho các bậc phụ huynh Việt Nam (14.06.2016)

Video: Způsob výpočtu daně z příjmů - Cách tính thuế thu nhập của kinh doanh cá thể (09.02.2017)

Informační video - zkouška z českého jazyka pro trvalý pobyt v ČR (16.02.2017)

Video: Cách sử dụng tài khoản internet - Jak ovládat internetbanking (01.07.2017)

Video: Luật ly hôn tại Séc - Rozvod dle české legislativy (05.07.2017)

Video: Cách lập tài khoản ngân hàng - Jak si založit bankovní účet (10.07.2017)

Video: Quy trình tịch biên tài sản - Exekuce a její průběh (16.07.2017)

K tomuto článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář.

Článek z rubriky "Video - Hội nhập"

V roce 2006 jsme poprvé naši výuku kurzů češtiny spojili s integračními diskusemi. Spočívaly v tom, že na hodinu českého jazyka přišel odborník či úředník, který představil: 1. svoji práci a její principy, 2. své zkušenosti s prací s cizinci, 3. své přání, co by cizinci mohli změnit, aby se výkon jeho profese usnadnil. Poté vždy následovala diskuse, jež poskytovala prostor pro dotazy, a nakonec jsme s posluchači rozebrali základní užitá slovíčka. Naše již mnohaletá zkušenost vyprofilovala témata v podobě naprosto základních informací o České republice, o kterých víme, že vietnamským migrantům chybí. Některá z nich jsme se rozhodli zpracovat do názorných videí, jež mohou využívat jak samotní posluchači, tak interkulturní asistenti při svých kurzech.