Projekt v Ústeckém kraji

Právní poradenství pro Vietnamce také v Chomutově

Šárka Martínková/Šimečková
16.08.2011

V rámci projektu Informační servis pro vietnamské migranty v ČR podpořeného Nadací Open Society Fund otevíráme v pátek 2. září novou kancelář Klubu Hanoi v Ústeckém kraji. Sloužit bude v prvé řadě jako právní poradna pro vietnamské klienty a její služby budou zdarma.

Trong dự án Cung cấp thông tin cho người Việt Nam tại CH Séc, được quỹ Open Society Fund hỗ trợ, 2 tháng 9 CLB Hà Nội sẽ mở văn phòng mới tại tỉnh Ústí. Trước hết văn phòng sẽ tư vấn pháp lý miễn phí cho người Việt Nam.

V návaznosti na realizované projekty Klubu Hanoi se ukazuje, že pro vietnamské migranty je právní poradenství nejdůležitější a nejžádanější službou. Velká část vietnamských migrantů řeší problémy s pobytem, prací, bydlením, podepsáním smlouvy v češtině, jíž nerozuměli (čehož často využívají mobilní operátoři), exekuce aj. Díky výše zmíněné podpoře se mohou od 2. září (včetně) přijít bezplatně poradit jednak do stávající poradny KH na pražské Sapě, ale nově i do kanceláře Klubu Hanoi v Chomutově. Věnovat se jim bude JUDr. Matouš Jíra společně s tlumočníkem či tlumočnicí. Obě poradny ctí mlčenlivost o všech záležitostech klientů včetně jejich osobních údajů.

Adresa chomutovské poradny: Školní 5335 (hned vedle Autobusového nádraží, v budově též Katastrální úřad), 1. patro, místnost č. 129.

Úřední hodiny: každý pátek od 11:00 do 14:00 hodin.

Umístění kanceláře v Chomutově

Úřední hodiny právní poradny na pražské Sapě: každou středu od 16:00 do 20:00 hodin. Kancelář naleznete v šedé, sedmipatrové budově hned u vrátnice areálu Sapa (projdete prvními skleněnými dveřmi vrátnice, dáte se do leva), v 6. patře.

Tư vấn pháp lý cho người Việt Nam tại Chomutov

Từ các dự án trước đây được CLB Hà Nội hoàn thành, chúng tôi cho thấy rằng đối với người di cư Việt Nam tư vấn pháp lý là dịch vụ quan trọng nhất và yêu cầu nhiều nhất. Phần lớn người di cư Việt Nam giải quyết các vấn đề liên quan đến cư trú, làm việc, nhà ở, hợp đồng ký kết bằng tiếng Séc mà các bạn không hiểu (thường bị các tổng đài của các mạng di động lợi dụng), tịch biên tài sản v.v. Do quỹ hỗ trợ được nêu trên các bạn có thể đến tư vấn miễn phí tại văn phòng hiện tại của chúng tôi tại TTM Sapa Praha hoặc mới tại văn phòng CLB HN Chomutov từ 2 tháng 9. Luật sư JUDr. Matouš Jíra cùng phiên dịch viên sẽ tư vấn cho các bạn. Cả hai văn phòng đều giữ bí mật thông tin và dữ liệu cá nhân của khách hàng.

Địa chỉ văn phòng tại Chomutov: Školní 5335 (bên cạnh nhà ga xe búyt, ở trong tòa nhà có Sở nhà đất), tầng 1, phòng số 129.

Giờ làm việc: hàng tuần vào thứ 6 từ 11:00h đến 14:00h.

Giờ làm việc văn phòng tư vấn pháp lý tại Praha: hàng tuần vào thứ tư từ 16:00h đến 20:00h và thứ 7 từ 10:00h đến 16:00h (2 tuần một lần). Văn phòng chúng tôi nằm tại khu nhà 7 tầng, ngay tại cổng ra vào tại TTM Sapa (đi qua cửa kính rồi rẽ trái), tầng 6.

Tento projekt vznikl za podpory Nadace Open Society Fund Praha.

smartinkova@klubhanoi.cz