Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

Vietnamci v ČR

Šrámkův statek ožil lidovými tanci, hudbou a exotikou

Klub HN
28.06.2010

Vietnamské tklivé tóny, vášnivý romský zpěv, africké žhavé rytmy, slovenská cimbálovka, německé lidové písně, mongolská jurta a k tomu směsice jazyků: čeština, slovenština, vietnamština, mongolština, němčina, ukrajinština a konžská francouzština. I tak by se dal v úvodu představit první ročník Festivalu národnostních menšin, jenž se konal 29. května na Šrámkově statku v Pileticích u Hradce Králové.

Výjimečnou akci uspořádal výbor pro národnostní menšiny Zastupitelstva Královéhradeckého kraje. Návštěvníci festivalu měli možnost zhlédnout pestrou škálu umělců různých národností, kteří ve svých tradičních krojích představili národní hudbu a tance i gastronomické pochoutky.

Festival zahájily romské kapely Gargamel a Začít spolu, jež ve spojení s živelným vystoupením romských tanečnic patřičně naladily publikum hned v začátku. Vietnamský soubor Son Huong následně upoutal barevnými kostýmy a dojal romantickými skladbami. Pozoruhodné bylo také vystoupení Orlickohorských a Ludové hudby Juraja Pecníka z Banské Bystrice. Hudba skupiny Dunjingarav pak dokonale popsala drsnou krajinu Mongolska a skupina Mbunda Afrika nakonec svými rytmy roztančila celý statek.

Vietnamská kapela Son Huong

Po celý den přitom mohli návštěvníci festivalu ochutnávat výtečné dobroty ze zemí jednotlivých účastníků – ukrajinské golubky, pelmeně či šašlik, slovenské halušky, kapustnici či pagáče, sladké vietnamské koblížky, konžskou dýňovou roládu se zázvorovým džusem nebo čaj podávaný přímo v typické mongolské jurtě. Vzhledem k hojné účasti a veselé náladě není divu, že si organizátoři přejí, aby se pořádání festivalu stalo v Královéhradeckém kraji tradicí.

klubhanoi@klubhanoi.cz
Další články autora

Komentáře čtenářů

K tomuto článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář.

Zobrazit všechny komentáře | Přidat nový komentář

<< >>

Inzerce

Máte ambice prosadit se v oblasti prodeje? Společnost EURO NÁŘADÍ s.r.o., jeden z největších distributorů stavebního a zahradního nářadí v ČR a SR, hledá česky a vietnamsky hovořícího kolegu na pozici: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - region PRAHA a okolí.

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.

Článek z rubriky "Vietnamci v ČR"

Informace ze světa Vietnamců v České republice. Kultura, novinky, rozhovory, studie.