Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

Archiv aktivit Klubu Hanoi

Filmy Martina Ryšavého z vietnamského prostředí konečně na DVD

Šárka Martínková/Šimečková
22.02.2010

Režisér Martin Ryšavý - společně se svým filmovým štábem a ve spolupráci s Klubem Hanoi - natočil již tři dokumenty s vietnamskou tématikou: Kdo mě naučí půl znaku, Země snů a Banánové děti. Nyní jsou všechny tyto filmy dostupné zájemcům na DVD.

Film Banánové děti (2008, 57 min.) přináší několik portrétů zástupců mladé vietnamské generace v ČR -  dává prostor maturantům, vysokoškolským studentům i malým školákům. Jejich prostřednictvím mají diváci možnost nahlédnout do osobitého prostředí zdejší vietnamské komunity, ale také lépe pochopit potíže spojené s hledáním identity, jak je zažívají ti, kterým bylo souzeno vyrůstat ve dvou odlišných kulturních a jazykových prostředích.

Film Země snů (2009, 67 min.) přináší zprávu o tíživé situaci vietnamských dělníků příchozích pracovat v českém průmyslu v posledních letech. Ukazuje jednak několik konkrétních osudů, z nichž mnohé hraničí s osobní tragédií, jednak připojuje zasvěcené komentáře vietnamských starousedlíků a kompetentních osob, které mají za českou stranu starost o imigranty v popisu práce - ať už jde o státní úředníky, právníky nebo zástupce českých podnikatelů, kteří práci vietnamských dělníků využívají. Film bude možné vidět i v rámci festivalu Jeden svět 2010.

Přebaly DVD

Film Kdo mě naučí půl znaku (2006, 92 min.) se naopak vydává po stopách dnes už minulých dob československo-vietnamské spolupráce; snaží se bez ohledu na úzce politické aspekty zhodnotit její význam pro životní příběh několika vietnamských absolventů československých škol a současně podat zprávu o Vietnamu zprostředkovanou těmi vietnamskými občany, od nichž nás překvapivě neodděluje jazyková bariéra. K bilancující a celkově sváteční náladě filmu přispívá skutečnost, že byl natočen v období oslav 30. výročí konce americko-vietnamské války a jubilea starovietnamské královské dynastie Hung.

Prodejní ceny:
Banánové děti & Země snů
220,-Kč (vč. DPH)
Kdo mě naučí půl znaku 190,-Kč (vč. DPH)

DVD lze objednat na webu www.mildproduction.com nebo na e-mailu: lastovickova@mildproduction.com. Na prodej budou také v kanceláři Klubu Hanoi v pražské Sapě.

smartinkova@klubhanoi.cz
Další články autora

Související stránky:

Kdo mě naučí půl znaku (07.05.2006)

Banánové děti (20.10.2008)

Země snů (20.10.2008)

Země snů (15.05.2009)

Premiéra filmu Banánové děti (02.11.2009)

Země snů na festivalu Jeden svět 2010 (16.03.2010)

DVD filmů Martina Ryšavého z vietnamského prostředí na prodej! (06.09.2014)

Komentáře čtenářů

i vietnamsky!

pk24.02.2010

Re: i vietnamsky!

EVBRE93s20.09.2014

VN a ENG pouze v titulcích

Brůča05.03.2010

Zobrazit všechny komentáře | Přidat nový komentář

<< >>

Inzerce

Máte ambice prosadit se v oblasti prodeje? Společnost EURO NÁŘADÍ s.r.o., jeden z největších distributorů stavebního a zahradního nářadí v ČR a SR, hledá česky a vietnamsky hovořícího kolegu na pozici: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - region PRAHA a okolí.

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.

Článek z rubriky "Archiv aktivit Klubu Hanoi"

Historie činnosti Klubu Hanoi v minulosti dávné i nedávné.

Související stránky

Kdo mě naučí půl znaku

Banánové děti

Země snů

Země snů

Premiéra filmu Banánové děti

Země snů na festivalu Jeden svět 2010

DVD filmů Martina Ryšavého z vietnamského prostředí na prodej!