Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

Cestujeme po Vietnamu

Vietnam v nabídkách cestovních kanceláří

Klub HN
15.02.2010

Ve dnech 4.-7. února 2010 se na pražském Výstavišti uskutečnil každoroční veletrh cestovního ruchu Holiday world. Zúčastnily se jej opět stovky cestovních kanceláří, agentur a dalších firem z oblasti cestovního ruchu. Protože v posledních dvou letech citelně narostl zájem českých turistů o Dálný východ, nebude možná na škodu zkusit shrnout, z jakých poznávacích zájezdů si může vybírat našinec toužící po návštěvě Vietnamu a Indočíny.

(Nejde o reklamní článek, proto uvádíme nabídky jednotlivých ck v abecedním pořadí a bez cen. Náš výčet samozřejmě nemůže být úplný, všímáme si zejména zavedených cestovek, které působí v oblasti již delší dobu. Nepovažujeme přitom za přínosné zmiňovat pobytové-plážové zájezdy.)

Zátoku Ha Long  lze nalézt v nabídce téměř všech zájezdů českých cestovních kanceláří do Vietnamu

S cestovní kanceláří Eso travel spolupracuje na asijských zájezdech i veterán mezi cestovkami Čedok. V praxi to vypadá tak, že kdo si koupí zájezd do některé z asijských zemí u Čedoku, jede společně s turisty a průvodcem z Esa. Zatímco Čedok nabízí – podle internetových stránek www.cedok.cz pouze zájezd Vietnamem od severu k jihu, Eso travel (www.esotravel.cz) má kromě tohoto zájezdu v nabídce i další:

- Vietnamem od severu k jihu – 16-denní zájezd je vypsán v pěti termínech ročně (jaro a podzim) a zahrnuje návštěvu Hanoje, zátoky Halong s noclehem na ostrově Cat Ba, pagody But Thap, královské město Hue, zastávku v Danangu a na Mramorových horách, městečko Hoi An a čamské chrámy v My Sonu, město Nha Trang, plážový odpočinek v Mui Ne a nakonec prohlídku Saigonu (Ho Či Minova města) a výlet do delty Mekongu. Zájezd zahrnuje jeden přelet, a to z Hanoje do Hue, jeden přejezd vlakem, a to z Danangu do Nha Trangu, ostatní přeprava autobusem.

- Laos-Vietnam-Kambodža – 17-denní zájezd ve 2 termínech (jaro, podzim), který měl být možná spíš nazván Vietnam-Laos-Kambodža-Vietnam. Začíná se opět v Hanoji a program je shodný s předchozím zájezdem až do Hoi Anu s tím rozdílem, že Hoi An je navštíven před Hue, odkud se přejíždí autobusem do laoského Savannakhetu. Pokračuje se do Vientianu a Luang Phrabangu, se zastávkou u buddhistického chrámu v Thakheku a u stúpy Phabath. Přelet z Luang Phrabangu přes Bangkok do kambodžského Siem Reapu, jednodenní návštěva angkorských památek a přejezd do Phnompenhu, po návštěvě hlavního města další přejezd do Saigonu, kde se končí prohlídkou města.

Kromě těchto dvou zájezdů zahrnujících Vietnam je vypsán i samostatný 16-denní zájezd Putování Kambodžou, který zahrnuje krom Kambodže i thajský přírodní národní park Khao Yai; a také 16-denní zájezd Thajsko-Laos-Kambodža.

 

Firo tour (www.firotour.cz) uvádí ve svém katalogu dva poznávací zájezdy do Vietnamu:

- Velká cesta Vietnamem – od severu k jihu - 11-denní zájezd, vypsaný ve dvou termínech (jaro, podzim), zahrnuje tyto povinné lokality: Hanoj, zátoka Halong, Hue, Danang (s přejezdem přes Sedlo moře a mraků), Hoi An a Saigon (Ho Či Minovo město). Dva přelety (Hanoj-Hue, Danang-Saigon).

- Po stopách ztracených civilizací – Thajsko, Vietnam, Kambodža – 17-denní zájezd v jediném jarním termínu: začíná se v Bangkoku, po přeletu do Saigonu následuje návštěva delty Mekongu včetně mangrovníkové rezervace, lodí se pokračuje do Phnompenhu, po Mekongu dále do provincie Kampong Cham (mj. wat Hanchey), poté po řece Sap (Tonle Sap) přes plovoucí vesnice až k angkorské oblasti – poslední dva dny návštěva Angkoru, letecky zpět do Bangkoku. Těžiště zájezdu je tedy v Kambodži a kuriositou je 7 nocí na palubě lodi.

V nabídce Firo touru jsou uvedeny rovněž 15-denní Singapur a Vietnam, kde je ovšem z Vietnamu zahrnut kromě plážového letoviska ve Phan Thietu jen Saigon a tunely v Cu Chi, a 17-denní zájezd Kambodža a pláže Vietnamu, kde zbyl z Vietnamu již jen Phan Thiet. Všechny zájezdy Firo tour tak obsahují z Vietnamu pouze jeho jižní část, Kambodži je naopak věnováno nezvykle dost pozornosti, včetně návštěvy vesnic na březích Mekongu a řeky Sap (Po stopách ztracených civilizací) .

Nejznámějším laoským tahákem je město Luang Phrabang se svými chrámy

China tours (www.chinatours.cz) vznikla jako odnož ck Adventura (www.adventura.cz), s níž je nadále provázána (její zájezdy lze také najít v nabídce Adventury). Specialisuje se výhradně na Asii a obzvláště v Číně – jak napovídá i název – má velkou nabídku zájezdů. Co se týče Vietnamu a Indočíny:

- Vietnam – velká cesta – 19-denní zájezd ve dvou termínech (jaro, podzim), znovu od severu k jihu: po Hanoji výjezd do horské Sapy, zátoka Halong, královské město Hue a městečko Hoi An, čamské chrámy v My Sonu, přímořské město Nha Trang, Saigon, tunely v Cu Chi a delta Mekongu. Pro zájemce navíc možnost třídenního prodloužení na ostrově Phu Quoc (pláže). Vzhledem k návaznosti na adventurní tradici jde o trochu sportovnější putování: v Sapě čeká turisty několikahodinový pěší výlet, během cesty spí 4x ve vlaku, a také absolvují jeden noční přejezd autobusem (po němž je ovšem oddychový den).

- Vietnam a Kambodža – 15-denní zájezd se koná ve dvou termínech, vedle podzimního nezvykle i v jednom letním. V současnosti po této trase: Hanoj, zátoka Halong, Hue, Hoi An, My Son, Saigon, tunely Cu Chi, přelet do Siem Reapu, angkorské památky (2 dny), jezero řeky Sap, přejezd do Phnompenhu. Možnost 3-denního prodloužení na plážích v Sihanoukville.

- Královská města jihovýchodní Asie – 16-denní zájezd (dva termíny: jaro, podzim) začíná v Bangkoku, pokračuje přeletem do Luang Phrabangu (2 dny), dalším přeletem do Hanoje a návštěvou zátoky Halong, následuje Hue, Hoi An, My Son, další přelet přes Saigon do Siem Reapu, angkorské památky a jezero řeky Sap.

Krom toho China tours vypisuje ve dvou termínech i 21-denní zájezd Thajsko, Barma, Laos, Kambodža, v němž je z Laosu zahrnut mimo Luang Phrabang i Vang Vieng a Vientiane, v Thajsku pak několik dalších lokalit, v Barmě jde pouze o příhraniční tržiště. Vzhledem k propojení China tours s Adventurou můžeme upozornit i na vyloženě sportovní 23-denní zájezd Vietnam na kole (2 termíny: jaro, podzim), zahrnutý ovšem toliko v nabídce Adventury. Jde o poměrně náročný okruh jižním Vietnamem mimo nejnavštěvovanější lokality, mj. zpestřený návštěvou národního parku Cat Tien či horského městečka Dalatu.

 

Livingstone (www.livingstone.cz)  nabízí Vietnam v těchto kombinacích:

- Vietnam-Kambodža – 15-19-denní zájezd v jarním a podzimním termínu, opět začínající v Hanoji.

Dále: zátoka Halong, Hue, Hoi An, Mramorové hory, My Son, Nha Trang, odpočinek u pláží v Mui Ne, Saigon, tunely v Cu Chi a kaodaistický chrám v Tay Ninh. Pro zájemce možnost 3-denního prodloužení o angkorské památky. Dva přelety: Hanoj-Hue, Saigon-Siem Reap.

- Thajsko-Laos-Vietnam – 19-29-denní (sic!) zájezd vypsaný na únor a prosinec. Začíná příletem do thajské Chiang Maie, lodí se pokračuje po Mekongu do Luang Phrabangu, odbočka na Planinu džbánů, přesun do Vang Viengu a Vientianu. Odtud přelet do Hanoje, následuje zátoka Halong, horská Sapa s třídenním trekem a návrat do Hanoje. Delší varianta navazuje návštěvou Hue, přes Sedlo moře a mraků do Danangu, Mramorových hor a do Hoi Anu, My Son, Nha Trang, Saigon. 2 přelety: Vientiane-Hanoj a Hanoj-Hue.

 

Siam travel (www.siamtravel.cz) měl jen na únor a březen vypsáno sedm 14-denních zájezdů po Vietnamu, které – na rozdíl od dosud zmiňovaných zájezdů – začínají na jihu a jdou po trase: Saigon-Phan Thiet-Nha Trang-Danang-Hanoj – výčtem těchto lokalit je zájezd i nazván. Kromě nich je však navštíven i Hoi An a zátoka Halong, cestou do ní pak rovněž pagoda But Thap. Klade větší důraz na přímořské lokality, v návštěvě Nha Trangu je např. zahrnut výlet lodí za šnorchlováním a návštěva mořského akvária na ostrově Mieu. Dva přelety (Nha Trang-Danang, Hue-Hanoj), další přejezdy autobusem.

 

Soupis můžeme uzavřít zmínkou o expansivní slovenské cestovce Bubo, která nabízí několik Vietnamů od luxusních variant (16-denní Vietnam, Kambodža de luxe bez kompromisov ve 4* hoteloch) přes zábavně turistické (16-denní Vietnam, Kambodža) až po sportovní (20-denní Vietnam, Laos, Kambodža). Blíže viz na www.bubo.sk. Ceny zájezdů jsou pochopitelně uváděny výhradně v eurech.

Žádná cestovní kancelář neopomene do zájezdů po celé Indočíně zařadit kambodžský Angkor. (Na snímku Angkor wat.)

Řadu zájezdů výše zmíněných nabízí i další ck a agentury (Nomád aj.) pod svým jménem, což poněkud znesnadňuje orientaci; Vietnam navíc vypisuje i řada menších ck, jejichž kompletní výčet je na tomto místě nemožný – za což se jim omlouváme. Ne všechny vypsané zájezdy se nicméně musí odjet. Dodejme ještě, že cestovky uvádějí často jen základní program, a některé zájezdy mohou být obohaceny podle času, zájmu turistů a také schopností průvodce i o další místa po cestě. Skoro všechny nabídky (kromě Firo touru, který se omezuje na jižní Vietnam) zahrnují mezi povinné lokality Hanoj, zátoku Halong, Hue a Hoi An, v případě dalších indočínských zemí pak samozřejmě Angkor v Kambodži a Luang Phrabang v Laosu. Doporučujeme tedy orientovat se mj. i tím, co k těmto věcem ta která cestovka přidá – výběr pak beztak závisí na Vašich osobních preferencích (hory, moře, kultura…) a pochopitelně i časových možnostech. V podstatě všem cestovkám (snad s výjimkou China tours) lze vzkázat, že by měly dávat víc pozor na redakční stránku svých programů, protože ty jsou často plné chyb nejen v přepisech jmen. Netvrdíme ovšem, že to musí nutně souviset s kvalitou zájezdu samotného.

klubhanoi@klubhanoi.cz
Další články autora

Komentáře čtenářů

vietnam

Karolína04.02.2015

Re: vietnam

l0CN1NEf27.11.2015

Zobrazit všechny komentáře | Přidat nový komentář

<< >>

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.

Článek z rubriky "Cestujeme po Vietnamu"

Zážitky z dobrodružných výprav po vietnamských městech, venkově, ale i často marného hledání kousku tropické přírody. Máte svoje vlastní dojmy z tohoto koutu Asie? Napište nám!