Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

Archiv aktivit Klubu Hanoi

Toi la ai?

Klub HN
08.09.2008

Chtěli jste si někdy zkusit vytvořit animovaný film, pohrát si ze zvukem, upravit si digitální fotku v "nadupaném" programu nebo třeba vyzkoušet stát se na chvíli VJem? Máte vietnamské kořeny? Chodíte na základní nebo střední školu?

Pokud jste odpověděli na tyto otázky kladně, vítejte v Toi la ai. Jedná se o společný projekt Národní galerie a Klubu Hanoi. Prvně jmenovaná nám poskytne svoje zázemí, know-how a multimediální ateliér. Už několik let funguje v Národní galerii program s názvem Artcrossing, ze kterého budeme vycházet (podrobnější informace na www.artcrossing.cz) a který nám umožní osvojit si například grafický program GIMP, Vjingový program Arcaos, prohloubit znalost práce s digitálním fotoaparátem, nebo  programem Windows Movie Maker, naučit se nahrávat a editovat zvuk...

Klub Hanoi funguje v projektu Toi la ai? jako generátor otázek. Poslední dobou se v článcích blogerek a blogerů rozhořela debata o tom, jestli současní mladí Vietnamci a Vietnamky jsou nebo nejsou "banánové děti". Objevila se spousta článků popisující život mladých Vnmců a Vnamek, včetně toho, kdo jsou jejich kamarádi, jakým jazykem mluví a myslí nejčastěji, jaká jídla jim chutnají (česká? vietnamská?).

Stanou se z nás multimediální umělci a umělkyně a zkusíme tato témata tvořivě a výtvarně zpracovat. Budeme na tyto aktivity vybavení, protože se už v úvodu naučíme pracovat s programy a přístroji v multimediálním ateliéru.

Na závěr uspořádáme 3.11.2008 v Českém centru Praha v Rytířské ulici vernisáž, na které představíme výsledky našich setkání. Součástí vernisáže bude i vyhlášení Literární soutěže Klubu Hanoi.

Kde? ve Veletržním paláci Národní galerie (Holešovice), v ateliéru programu Artcrossing.
Kdy? od začátku října 2008 celkem 4 setkání, závěrečná vernisáž proběhne 3.11.2008 od 18 hodin.
Jak? tři odpolední setkání v pracovní den – od 14,30 do 18,00 (den bude upřesněn) a jedno sobotní celodenní setkání (25.10.) od 10,00 do 18,00.

 

Pokud vás akce láká, chodíte na ZŠ nebo SŠ a splňujete i ostatní kritéria, zašlete nám do 25.9.2008 na adresu klubhanoi@klubhanoi.cz email se závazným potvrzením účasti. Do předmětu emailu napište "toi la ai", dále do emailu napište své jméno, věk, telefonický kontakt a jakou navštěvujete ZŠ nebo SŠ. Obratem vám zašleme email s podrobnějšími informacemi. Pokud víte o dalších kamarádech a kamarádkách, které by to mohlo zajímat, dejte jim vědět.

Účast je bezplatná!

Kontakt:
klubhanoi@klubhanoi.cz
Heda Daňková
608 213 203

klubhanoi@klubhanoi.cz
Další články autora

Komentáře čtenářů

bez názvu

Bolsojvietnam09.09.2008

bez názvu

han17.09.2008

bez názvu

Jack22.09.2008

Re: bez názvu

han22.09.2008

Re: Re: bez názvu

han22.09.2008

bez názvu

Ivo Ždárek...22.09.2008

bez názvu

Ivo Žďárek28.09.2008

Toi la ai?Chim khong ra chim,chuot khong ra chuot

ctenar197001.11.2008

Zobrazit všechny komentáře | Přidat nový komentář

<< >>

Inzerce

Máte ambice prosadit se v oblasti prodeje? Společnost EURO NÁŘADÍ s.r.o., jeden z největších distributorů stavebního a zahradního nářadí v ČR a SR, hledá česky a vietnamsky hovořícího kolegu na pozici: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - region PRAHA a okolí.

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.

Článek z rubriky "Archiv aktivit Klubu Hanoi"

Historie činnosti Klubu Hanoi v minulosti dávné i nedávné.