Archiv aktivit Klubu Hanoi

Vietnamské děti na českých školách - semináře pro učitele ZŠ

Klub HN
03.12.2007

Během podzimu 2007 realizovalo občanské sdružení Klub Hanoi 11 seminářů pro učitele a další pedagogické pracovníky, kteří pracují s vietnamskými dětmi.

Obsahem dvouhodinového semináře byla přednáška na téma vietnamská komunita v ČR, fungování vietnamské rodiny v českém prostředí, specifické problémy vietnamských dětí, efektivní komunikace s vietnamskými dětmi i rodiči. Diskuze.

Každý účastník obdržel na závěr informační materiál, který bude moci dále využít při výuce. Lektory semináře byli odborníci na vietnamskou komunitu v ČR a vietnamské reálie. Semináře se dále účastnila také vietnamská lektorka, která sdělila své osobní zkušenosti se studiem v ČR a byla učitelům k dispozici při závěrečné diskuzi.

Obsahový rámec seminářů vycházel z knihy S vietnamskými dětmi na českých školách, kterou naše sdružení vydalo v roce 2006. Během tohoto programu jsme měli možnost se setkat s pedagogy v Praze, Přerově, Františkových Lázních, Opavě, Brně, Domažlicích a dalších městech.
Semináře byly finančně podpořeny grantem MŠMT ČR.

klubhanoi@klubhanoi.cz