Aktuality a zajímavosti

Mnoho barev Asie

Klub HN
03.06.2007

Kulturu 13 asijských států představí výstava nazvaná Mnoho barev Asie, která se uskuteční od 6. června do 5. července v Domě U Kamenného zvonu v Praze.

Na přípravě spolupracují diplomatické mise zúčastněných zemí - Afghánistánu, Číny, Filipín, Indie, Indonésie, Japonska, Kazachstánu, Koreje, Malajsie, Mongolska, Pákistánu, Thajska a Vietnamu. "Společně zastupujeme polovinu světové populace," řekla novinářům velvyslankyně Filipín Carmelita Rodriguez Salasová, která přípravu výstavy koordinovala.

Rozmanitost asijské kultury představí vystavené ukázky malby a grafiky, plastik, textilu i hraček. Na výstavě nebudou chybět hračky či divadelní masky, šperky, nádoby a další předměty důležité pro stolování, ale i koberce a bytové dekorace nebo hudební nástroje z mnoha koutů největšího kontinentu. Expozici doplní řada figurín s asijskými kostýmy.

Součástí projektu je i řada dalších akcí, jež mají Pražanům přiblížit asijskou kulturu a umění. Například Městská knihovna bude hostit festival asijských filmů. "Doufám, že se tato akce stane pravidelnou a mohla by se pořádat každý rok, stejně jako Pražské jaro," dodala Salasová.

ČTK

klubhanoi@klubhanoi.cz