Nástěnka organizačních oznámení

Schůze výkonné rady Klubu Hanoi

Klub HN
02.02.2006

Dne 1.2. 2006 proběhla schůzka Výkonné rady Klubu Hanoi.

Dne 1.2. 2006 proběhla schůzka Výkonné rady Klubu Hanoi, které se zúčastnili všichni její členové. Nejdůležitějším bodem programu byly plánované akce na tento rok. Kromě publikace pro české pedagogy S vietnamskými dětmi na českých školách, která vyšla již v únoru roku 2006, připravuje Klub Hanoi vydání dalších dvou knih: poezie velké vietnamské básnířky Hồ Xuân Hương v překladech Petra Komerse a překlady moderních vietnamských povídek. Z dalších deseti bodů programu na rok 2006 zmiňme alespoň plánované setkání českých vietnamistů, další promítání vietnamských filmů, nová čísla zpravodaje Bulletin Klubu Hanoi a již tradiční mezinárodní fotbalový turnaj na Strahově, kde Vietnamci loni porazili zbytek světa.

Už v nejbližší době se můžete těšit na nový celovečerní dokumentární film o česky mluvících Vietnamcích, na kterém se Klub Hanoi také podílel. Ve filmu poznáte osudy lidí, kteří u nás studovali nebo pracovali, ale vrátili se zpět do Vietnamu – na Československo vzpomínají s láskou i humorem. Autorem dokumentu je Martin Ryšavý, režisér úspěšného a oceňovaného filmu Afoňka už nechce pást soby.

Další body programu schůze se týkaly především administrativy, placení (nebo spíše neplacení) členských příspěvků (velmi uvítáme, když na nás v tomto směru budete myslet) a rozvoje našich, nebojíme se to říci, úspěšných webových stránek. Webové stránky Klubu Hanoi se těší na ty z vás, kteří chtějí nabídnout cestopisy z Vietnamu, postřehy ze života vietnamské komunity v ČR, nové náměty apod.

klubhanoi@klubhanoi.cz