Aktuality a zajímavosti

Turistický průmysl ve Vietnamu

Klub HN
29.11.2005

Pokud se chystáte v dohledné době do Vietnamu, který vnímáte jako relativně nedotčenou destinaci a skanzen tradic, mohla by vás zaujmout následující čísla. V polovině listopadu zaznamenaly vietnamské úřady letošního třímiliontého návštěvníka. Do konce roku se očekává celkově kolem 3,5 milionu turistů.

Jubilejním návštěvníkem byla na letišti v Ho Či Minově Městě třicetiletá Japonka. Turistický průmysl je jedním z pilířů rostoucího hospodářství Vietnamu; podle odhadů se letošní příjmy z turistky vyšplhají na více než 3 miliardy dolarů, což představuje asi osm procent HDP a 20 % meziroční nárůst.

Počet přijíždějících turistů se za posledních pět let zdvojnásobil; Vietnam takto zpeněží svou pověst bezpečné země, lákavé pobřeží o délce 1800 km a významné památky ze seznamu UNESCO, zejména zátoku Ha Long a čamské věže v My Son.

Státní úřady plánují během příštích pěti let přilákat šest milionů návštěvníků ročně a udržet ambiciózních 20 % ročního nárůstu příjmů z turistického ruchu.

klubhanoi@klubhanoi.cz