Archiv aktivit Klubu Hanoi

Vietnam v Krajském muzeu Cheb

Klub HN
10.10.2005

V pátek 7.10.2005 proběhla v Chebu slavnostní vernisáž výstavy fotografií a uměleckého řemesla. Výstava potrvá do 20.11.2005. Součástí projektu jsou přednášky a další akce, na kterých se významně podílejí členové Klubu Hanoi.

Krajské muzeum připravilo výstavu fotografií československého fotografa Jana Cifry, který fotografoval Vietnam v padesátých letech minulého století, a také současné fotografie manželů Pechových. Ze soukromé sbírky se podařilo získat kolekci unikátních předmětů, keramických a kovových nádob, loutek vodního divadla, hraček od 12. do 20. století.

Součástí projektu jsou přednášky a dětská výtvarná soutěž, návštěvy škol na výstavě se čtením vietnamských pohádek, pracovní sešity pro děti a studenty.

Muzeum je otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin s polední přestávkou od 12:30 do 13 hodin. Pro objednané skupiny lze domluvit prohlídku i v pondělí.

Přednášky:
11.10. Z cest po Vietnamu I. - přednáší Jan Ičo
18.10. Vietnamská keramika  - přednáší Zlata Černá
25.10. Z cest po Vietnamu II. - přednáší Eva Pechová
8.11. Vietnamská mytologie - přednáší Františka Vrbenská
22.11. Hoianský poklad - přednáší Ivo Vasiljev

Přednášky začínají vždy v 17 hodin v obrazárně muzea. Připraveno je malé občerstvení.

klubhanoi@klubhanoi.cz