Aktuality a zajímavosti

V kolonii (Le Colonial)

Klub HN
25.04.2005

Nakladatelství BB Art vydalo překlad románu vietnamského emigranta, který si říká Kien Nguyen.

Obálka knihy

Roku 1773 opustí tři muži Francii, aby se vydali za posláním víry a vášně do Annamu, exotické země Dálného východu. Představují si, že budou mírumilovně vplouvat do přístavů a vnášet naději a smysl do života nevěřících, ale po příjezdu najdou občanskou válku, bojovníky na koních, povodně a hladomor. V novém nepřátelském světě tito tři muži – pohledný malíř Francois Gervaise, mladý uprchlík Henri Monange a charismatický kněz Pierre de Béhaine zjišťují, že sice přišli obracet pohany na víru, ale skutečný obrat nastal navždy v jejich srdcích a duších. Musí nalézt nový smysl života, ježto jejich sny o koloniální slávě berou za své.

Autor románu se narodil v Nha Trangu (v tehdejším Jižním Vietnamu) vietnamské matce a americkému otci. Opustil Vietnam v roce 1985 v rámci programu Spojených národů, organizovaného odjezdu. Poté, co strávil nějakou dobu v uprchlickém táboře na Filipínách, přijel Nguyen do Spojených států. Napsal memoáry o svém dětství ve Vietnamu, nazvané Nežádoucí, a román Gobelíny, inspirovaný životem jeho dědečka. Žije v Kalifornii. Bližší informace můžete najít na jeho stránkách www.kiennguyen.us.

Kien Nguyen, V kolonii (Le Colonial)
překlad: Dagmar Marková
BB Art, 2005
312 stran, 199 Kč

Podle internetových stránek nakladetelství BB Art.

klubhanoi@klubhanoi.cz