Vietnamci v ČR

Nová regionální pobočka Svazu Vietnamců v ČR

Klub HN
12.12.2004

Lokální organizaci při celostátním Svazu Vietnamců v ČR založili tento týden plzeňští a domažličtí Vietnamci.

Sdružení by mělo podle zakladatelů vietnamské menšině pomáhat na lokální úrovni s integrací do české společnosti, ale také např. uchovávat vlastní tradice a zvyky. Podobné okresní a lokální organizace má Svaz Vietnamců po celé republice.
Vietnamci zakládají místní organizace mj. proto, aby se mohli stát oficiálním partnerem pro jednání o své menšině například s městskými úřady. Jako sdružení budou moci žádat o různé granty, které města a kraje vypisují na programy integrace menšin. Sdružení chce dále Vietnamcům na Plzeňsku a Domažlicku pomáhat při jednání s úřady, překonávat jazykovou bariéru, usnadnit hledání škol pro děti a šířit osvětu v problematice české legislativy. (Zdroj: ČTK.)

klubhanoi@klubhanoi.cz