Vietnamský Thap Cam

Povolební minipříspěvek

Eva Pechová
20.05.2002

Včera (19.5.2002) proběhly, šikovně načasovány na Ho Či Minovy narozeniny, v celém Vietnamu volby.

Volit přišli skoro všichni. Kdo se k tomu neměl, byl upomínán rozhlasem: „Pan Hung, adresou tam a tam, se ještě nedostavil do volební místnosti. Jestli víte, kde se p. Hung nalézá, připomeňte mu to!!“. Volebním okrskům byli přidělovány finanční odměny za volební účast. Volby byly napínavé, kandidátka je jedna. Oproti našim představám o komunismu se však zúčastnilo 16% kandidátů, kteří nejsou ve Straně. I nestraničtí kandidáti museli vyhovovat požadavkům a dotazníkům Vlastenecké fronty, která není stranickou organizací a pouze sdružuje vysloužilé funkcionáře a úředníky v důchodu. Konec politické vložky.

epechova@klubhanoi.cz