Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

Obsah rubriky "Zážitky z cest"

Stránek celkem: 31, zobrazeno: 1 - 8

Zážitky z dobrodružných výprav po vietnamských městech, venkově, ale i často marného hledání kousku tropické přírody. Máte svoje vlastní dojmy z tohoto koutu Asie? Napište nám!

Jak se učí čeština ve Vietnamu?

23.09.2014 Zážitky z cest

Krásy češtiny mě zajímaly již od samého dětství, ale postupem času jsem začala mít vážné obavy, jak mohu v budoucí práci skloubit svou mateřštinu, kterou jsem nakonec i vystudovala, s mým dalším velkým koníčkem – cestováním a cizími jazyky.

(...)

Počet komentářů: 2

Výlet do Ninh Bình se studenty češtiny

20.01.2014 Zážitky z cest

Ninh Bình je město nacházející se řádově sto kilometrů jižně od Hanoje. Relativně snadná dostupnost z Hanoje a rozmanitost turistických atrakcí činí z tohoto místa vyhledávanou destinaci pro vietnamské i zahraniční návštěvníky. V blízkosti města Ninh Bình se nachází národní park Cúc Phương, skalní komplex Tam Cốc a bývalé hlavní město Hoa Lư. Pro obyvatele Hanoje tato místa skýtají dobrou příležitost, jak se na chvíli vzdálit rušnému, smogem prosycenému životu v metropoli. (...)

Pryč od turistů

05.09.2010 Zážitky z cest

Po loňském měsíci stráveném v Kambodži jsme se letos cítili zkušenější a odvážnější, a rozhodli se tak projet odshora dolů celý Vietnam. S loňským cestováním po Kambodži se však to letošní srovnat nedalo. Vietnam jsme si mnohem víc užili, více jsme toho viděli, všechno chtěli ochutnat. Cenově byl Vietnam oproti Kambodži navíc levnější. Rozdíly v cenách se odvíjely od toho, zda jsme se pohybovali na místě vyhledávaném turisty, nebo naopak v místech, kam turista nezavítá; na takovém místě šly ceny vždy dolů, ale nám přitom přineslo daleko více zážitků. (...)

Počet komentářů: 5

V království Quan Lan

03.12.2008 Zážitky z cest

Vypadal jako dobromyslný dědula sedící na zápraží ve vesničce kdesi v jihofrancouzské Provence, upíjející víno a přemítající o podvečerním sousedském utkání v petanque. Opravdu mluvil francouzsky. Jenže ve skutečnosti seděl na palubě dřevěné loďky plující tichým Tichým oceánem. A měl asijské oči. A navíc to byl král. (...)

Počet komentářů: 1

Mozart v Hanoji

27.02.2008 Zážitky z cest

Večer v Hanoji. K Městskému divadlu (Nhà hát Lớn Hà Nội) se sjíždějí taxi, rikši i motorky přivážející hosty na představení Kouzelné flétny (Cây sáo thần), které za pár minut začne. Ruch před divadlem odpovídá běžnému obrázku hanojské ulice. Při vstupu do divadla ale zapomínám, že jsem v Hanoji. Interiér zcela připomíná evropská divadla. Přišla jsem do divadla postaveného v pařížském stylu poslechnout si operu rakouského skladatele v hlavním městě Vietnamu. (...)

Počet komentářů: 7

Ve filmových stopách

13.03.2007 Zážitky z cest

Ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR a Vietnamsko-českou společností přátelství v Hanoji, saigonským Klubem Praha a honorárním konzulem v Haiphongu proběhly na podzim minulého roku slavnostní premiéry filmu "Kdo mě naučí půl znaku" ve třech městech VSR s nejpočetnější komunitou "československých Vietnamců". První ze tří dílů seriálu o filmovém turné z deníku jeho účastníků začíná v Ho Či Minově Městě. (...)

Počet komentářů: 3

Na jih

21.08.2006 Zážitky z cest

Vyrazili jsme z Hanoje na Štědrý den ráno a o cestě na jih jsme neměli žádnou přesnou představu. Snad jen, že máme 8 dní a pojedeme, kam až stihneme, pokud možno po nově postavené Ho Či Minově silnici táhnoucí se podél laoských hranic. (...)

Počet komentářů: 5

Do ráje na Con Dao

28.03.2006 Zážitky z cest

Abyste na mapě našli souostroví Con Dao, musíte je hledat na poledníku, který protíná Saigon, a na stejném stupni zeměpisné šířky, jako leží provincie Ca Mau. Vypadá to, že je načisto ztracené v moři. (...)

Počet komentářů: 7

1  9  17  25   >>

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.

Aktuálně

Máme NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY!
Náš nový název volal i po nových a modernějších webových stránkách. Máme je! :-) Postupně přesuneme i všechny články odsud na www.sea-l.cz. Informace tam najdete nejen v češtině, ale i ve vietnamštině a angličtině. Aktuality a spoustu fotek z našich akcí najdete také na Facebooku: v češtině a ve vietnamštině. (27.02.2018)

Chcete se naučit vietnamsky?
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky! (14.02.2018)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

Zobrazit starší novinky