Obsah rubriky "Cestujeme po Vietnamu"

Stránek celkem: 36, zobrazeno: 9 - 16

Zážitky z dobrodružných výprav po vietnamských městech, venkově, ale i často marného hledání kousku tropické přírody. Máte svoje vlastní dojmy z tohoto koutu Asie? Napište nám!

Do ráje na Con Dao

28.03.2006 Zážitky z cest

Abyste na mapě našli souostroví Con Dao, musíte je hledat na poledníku, který protíná Saigon, a na stejném stupni zeměpisné šířky, jako leží provincie Ca Mau. Vypadá to, že je načisto ztracené v moři. (...)

Počet komentářů: 7

Z vietnamského autobusu

02.03.2006 Zážitky z cest

V návaznosti na pohodlné cestování vietnamskými vlaky… (...)

Počet komentářů: 2

My Son – čamský architektonický skvost

04.02.2006 Zážitky z cest

My Son je jedním z nejnavštěvovanějších míst Vietnamu. Za současnou popularitu vděčí zejména seznamu UNESCO, na který byl architektonický komplex zapsán v roce 1999. Posvátné místo leží asi 70 kilometrů jihovýchodně od Danangu. Neuvěřitelných 900 let mezi 4. a 13. stoletím se zde nacházelo náboženské centrum čamské říše. (...)

Počet komentářů: 3

Z vietnamského vlaku

07.12.2005 Zážitky z cest

První skica z naší dámské cesty. Tentokrát z vlaku, který nás z vietnamských hor vezl "domů" do Hanoje. (...)

Počet komentářů: 153

Na návštěvě v provincii Dac Lac

22.07.2005 Zážitky z cest

Název turistické destinace dnešního článku čtenáři asi mnoho neřekne. Snadno se však můžeme zorientovat podle sousední provincie Lam Dong, jejímž hlavním městem je známý Dalat. (...)

Mezi vietnamskými Hmongy (dokončení)

01.10.2004 Zážitky z cest

Potrvá ještě víc než hodinu, než bude večeře připravena. Sedím v podřepu a dál sleduji Sienga, jak se v umyvadle prohrabává husími vnitřnostmi. Je to můj poslední večer tady. Přijde si popovídat i místní stranický kádr, sympatický chlapík. Hostina nebude bohatá, ale už to, že máme k povinné rýži maso, je tak trochu svátek. Dokonce se kdesi podařilo sehnat láhev domácí kořalky. A dojde i na pochoutku, oblíbenou ve Vietnamu obecně: tiet canh (čti kaň), sedlou krev s rozdrcenou chrupavkou. (...)

Počet komentářů: 1

Mezi vietnamskými Hmongy

23.09.2004 Zážitky z cest

Držím jedinou husu, kterou Siengova rodina má: můj hostitel se usměje, podřízne ji a do misky odchytává vytékající krev. Tělo husy se mi ještě hodnou chvíli cuká v rukách. Pak ji Sieng začne oškubávat, čistí ji, myje ve vodě, která sem přitéká improvizovaným vodovodem (hadicí) ze vzdáleného potoka, rozřízne ji, třídí vnitřnosti a pečlivě omývá střeva. (...)

Počet komentářů: 1

Dalat

11.07.2004 Zážitky z cest

Horské středisko Dalat leží asi 300 km na severovýchod od Saigonu. Má mezi turisty a organizátory zájezdů velmi dobrou pověst, jejíž tradice sahá až k počátku 20. století, kdy byl prý Dalat nazýván Malá Paříž – Le Petit Paris. (...)

Počet komentářů: 2

<<   1  9  17  25  33   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky