Obsah rubriky "Cestujeme po Vietnamu"

Stránek celkem: 36, zobrazeno: 25 - 32

Zážitky z dobrodružných výprav po vietnamských městech, venkově, ale i často marného hledání kousku tropické přírody. Máte svoje vlastní dojmy z tohoto koutu Asie? Napište nám!

Záplavy v deltě Mekongu - 2. díl seriálu

30.08.2003 Zážitky z cest

4200 kilometrů dlouhý tok řeky Mekong sbírá vodu z velkých území několika států a všechna ta voda musí posledních 220 kilometrů urazit přes území Vietnamu. Mekong zde tvoří velkou deltu. Měli jsme možnost ji navštívit. (...)

Počet komentářů: 1

Na pekelnom stroji k čínskym hraniciam

28.08.2003 Zážitky z cest

Veľký, červený Minsk nie je bezpečný stroj. Jediný veľký valec s objemom 125 ccm cez mohutnú vaňu s prevodovkou a ťažkú reťaz ženie celú konštrukciu vpred a je neuveriteľné, že hrdzavé brzdy to všetko dokážu zastaviť. Za revu motorovej píly táto bieloruská motorka dosahuje nemerateľnú rýchlosť, a to doslova, lebo tachometer nefunguje. Na cestu do hôr lepší dopravný prostriedok nenájdete. (...)

Počet komentářů: 4

Motorky, kaodaismus, tunely - 1. díl seriálu

21.08.2003 Zážitky z cest

Nový seriál reportáží z měsíčního pobytu ve Vietnamu na konci léta roku 2001. Cestovatelské zážitky začínáme v Ho Či Minově Městě a jeho okolí. (...)

Veselé Velikonoce

13.08.2003 Zážitky z cest

Na jih od Hanoje do provincií Nam Dinh a Ninh Binh jsme se vydali ve čtyřech; k naší československé výpravě jsme přibrali ještě Američanku Kristinu, která se osvědčila na posledním výletu do Mai Chau jako ostříleny řidič do nepohody. Za odměnu měla tentokrát vodiča v Janovi a mohla se kochat krajinou. (...)

Počet komentářů: 1

Poprvé v Hanoji?

13.08.2003 Zážitky z cest

Dalo by se říct, že v Hanoji není v zásadě nic, krom hluku a smradu. Naštěstí to není úplně pravda. Jsou tu k vidění plné čtyři milióny Vietnamců... nečekejte, že se budete asijskou romantikou kochat, zážitky nejsou vždy jednoznačně pozitivní. Hanoj je špinavá, zpocená a plná chaosu. Je to metropole s minimem kulturních pamětihodností a s maximem otravných zevlounů. (...)

Počet komentářů: 5

Letovisko Tam Dao

11.08.2003 Zážitky z cest

Snad každý broučkař a i mnozí botanici znají Národní park Tam Dao (česky Tři ostrovy, neboť z krajiny vystupují tři vysoké kopce) jako přírodní klenotnici plnou úžasných cenných pokladů (rozuměj brouků, hovniválů, kytiček...). (...)

Počet komentářů: 3

Thajci majú sedem duší, Thajky až deväť

11.08.2003 Zážitky z cest

S thajskými antropológmi a prefíkaným ´profesorom´ na dobrodružnej výprave do tajuplnej krajiny Son La. (...)

Cesta na severozápad

11.08.2003 Zážitky z cest

Třeba se Vám tomu nebude chtít věřit, ale je to tak. Na modré planetě skutečně ještě zbývá pár míst, kde je cosi úžasného k vidění, aniž by to někdo naprojektoval ve snaze podpořit turistický ruch. Není takových oáz, pravda, velká přehršel, ale jsou. (...)

<<   1  9  17  25  33   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky