Obsah rubriky "Cestujeme po Vietnamu"

Stránek celkem: 36, zobrazeno: 1 - 8

Zážitky z dobrodružných výprav po vietnamských městech, venkově, ale i často marného hledání kousku tropické přírody. Máte svoje vlastní dojmy z tohoto koutu Asie? Napište nám!

Jak se učí čeština ve Vietnamu?

23.09.2014 Zážitky z cest

Krásy češtiny mě zajímaly již od samého dětství, ale postupem času jsem začala mít vážné obavy, jak mohu v budoucí práci skloubit svou mateřštinu, kterou jsem nakonec i vystudovala, s mým dalším velkým koníčkem – cestováním a cizími jazyky.

(...)

Počet komentářů: 2

Výlet do Ninh Bình se studenty češtiny

20.01.2014 Zážitky z cest

Ninh Bình je město nacházející se řádově sto kilometrů jižně od Hanoje. Relativně snadná dostupnost z Hanoje a rozmanitost turistických atrakcí činí z tohoto místa vyhledávanou destinaci pro vietnamské i zahraniční návštěvníky. V blízkosti města Ninh Bình se nachází národní park Cúc Phương, skalní komplex Tam Cốc a bývalé hlavní město Hoa Lư. Pro obyvatele Hanoje tato místa skýtají dobrou příležitost, jak se na chvíli vzdálit rušnému, smogem prosycenému životu v metropoli. (...)

Pryč od turistů

05.09.2010 Zážitky z cest

Po loňském měsíci stráveném v Kambodži jsme se letos cítili zkušenější a odvážnější, a rozhodli se tak projet odshora dolů celý Vietnam. S loňským cestováním po Kambodži se však to letošní srovnat nedalo. Vietnam jsme si mnohem víc užili, více jsme toho viděli, všechno chtěli ochutnat. Cenově byl Vietnam oproti Kambodži navíc levnější. Rozdíly v cenách se odvíjely od toho, zda jsme se pohybovali na místě vyhledávaném turisty, nebo naopak v místech, kam turista nezavítá; na takovém místě šly ceny vždy dolů, ale nám přitom přineslo daleko více zážitků. (...)

Počet komentářů: 5

Vietnam v nabídkách cestovních kanceláří

15.02.2010 Cestujeme po Vietnamu

Ve dnech 4.-7. února 2010 se na pražském Výstavišti uskutečnil každoroční veletrh cestovního ruchu Holiday world. Zúčastnily se jej opět stovky cestovních kanceláří, agentur a dalších firem z oblasti cestovního ruchu. Protože v posledních dvou letech citelně narostl zájem českých turistů o Dálný východ, nebude možná na škodu zkusit shrnout, z jakých poznávacích zájezdů si může vybírat našinec toužící po návštěvě Vietnamu a Indočíny. (...)

Počet komentářů: 2

V království Quan Lan

03.12.2008 Zážitky z cest

Vypadal jako dobromyslný dědula sedící na zápraží ve vesničce kdesi v jihofrancouzské Provence, upíjející víno a přemítající o podvečerním sousedském utkání v petanque. Opravdu mluvil francouzsky. Jenže ve skutečnosti seděl na palubě dřevěné loďky plující tichým Tichým oceánem. A měl asijské oči. A navíc to byl král. (...)

Počet komentářů: 1

Mozart v Hanoji

27.02.2008 Zážitky z cest

Večer v Hanoji. K Městskému divadlu (Nhà hát Lớn Hà Nội) se sjíždějí taxi, rikši i motorky přivážející hosty na představení Kouzelné flétny (Cây sáo thần), které za pár minut začne. Ruch před divadlem odpovídá běžnému obrázku hanojské ulice. Při vstupu do divadla ale zapomínám, že jsem v Hanoji. Interiér zcela připomíná evropská divadla. Přišla jsem do divadla postaveného v pařížském stylu poslechnout si operu rakouského skladatele v hlavním městě Vietnamu. (...)

Počet komentářů: 7

Ve filmových stopách

13.03.2007 Zážitky z cest

Ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR a Vietnamsko-českou společností přátelství v Hanoji, saigonským Klubem Praha a honorárním konzulem v Haiphongu proběhly na podzim minulého roku slavnostní premiéry filmu "Kdo mě naučí půl znaku" ve třech městech VSR s nejpočetnější komunitou "československých Vietnamců". První ze tří dílů seriálu o filmovém turné z deníku jeho účastníků začíná v Ho Či Minově Městě. (...)

Počet komentářů: 3

Na jih

21.08.2006 Zážitky z cest

Vyrazili jsme z Hanoje na Štědrý den ráno a o cestě na jih jsme neměli žádnou přesnou představu. Snad jen, že máme 8 dní a pojedeme, kam až stihneme, pokud možno po nově postavené Ho Či Minově silnici táhnoucí se podél laoských hranic. (...)

Počet komentářů: 5

1  9  17  25  33   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky