Obsah rubriky "Video - Hội nhập"

Stránek celkem: 6, zobrazeny všechny.

V roce 2006 jsme poprvé naši výuku kurzů češtiny spojili s integračními diskusemi. Spočívaly v tom, že na hodinu českého jazyka přišel odborník či úředník, který představil: 1. svoji práci a její principy, 2. své zkušenosti s prací s cizinci, 3. své přání, co by cizinci mohli změnit, aby se výkon jeho profese usnadnil. Poté vždy následovala diskuse, jež poskytovala prostor pro dotazy, a nakonec jsme s posluchači rozebrali základní užitá slovíčka. Naše již mnohaletá zkušenost vyprofilovala témata v podobě naprosto základních informací o České republice, o kterých víme, že vietnamským migrantům chybí. Některá z nich jsme se rozhodli zpracovat do názorných videí, jež mohou využívat jak samotní posluchači, tak interkulturní asistenti při svých kurzech.

Video: Způsob výpočtu daně z příjmů - Cách tính thuế thu nhập của kinh doanh cá thể

09.02.2017 Video - Hội nhập

S ohledem na změny daňového a ekonomického systému, jehož sledování se zpřísňuje, bude mnoho obchodníků potřebovat jasnější představu o tom, jak vlastně zdanění vzniká a co pro ně znamená. (...)

Nová užitečná videa pro vietnamské rodiče - Các video mới và hữu ích dành cho các bậc phụ huynh Việt Nam

14.06.2016 Video - Hội nhập

Další videa přicházejí s tématy nemocné dítě ve školce, dítě s teplotou a základní dovednosti dítěte před nástupem do ZŠ.
Các bạn có thể đón xem các video mới với chủ đề như trẻ em bị bệnh ở trường mẫu giáo, khi trẻ em có nhiệt độ cao, các kỹ năng cơ bản của trẻ em trước khi vào trường tiểu học. (...)

Počet komentářů: 1

Video: Vánoční svátky

30.08.2015 Video - Hội nhập

Những ngày truyền thống của Séc: Tết Noen. (...)

Video: Phiên dịch cộng đồng - Komunitní tlumočení

29.08.2015 Video - Hội nhập

Jednou z oblastí, ve kterých se velice chybuje, je oblast tlumočení mezi českou a vietnamskou stranou. Každý se někdy může splést, pletou se i Ti nejlepší. U profesionálů by to ale nemělo být pravidlem, ti by si měli být svých chyb vědomi. (...)

Video: Sơ cứu - První pomoc

28.08.2015 Video - Hội nhập

Mezi jedny ze základních informací, které však bohužel ve Vietnamu těžko najdeme, patří zásady první pomoci. (...)

Video: Před nástupem do 1. třídy ZŠ

27.07.2015 Video - Hội nhập

Khám phá đất nước CH Séc - Trước khi con đi học cấp 1. (...)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Asie na Jiřáku
Ve čtvrtek 25. 5. 2017 se koná 2. ročník etnofestivalu Asie vzdálená a blízká. Přijďte se na nás podívat na Náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze! Událost najdete i na Facebooku. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky