Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 60, zobrazeno: 9 - 16

Více méně pravidelné české zpravodajství s vietnamskou tématikou.

Od smrti prezidenta Ho Či Mina uplynulo 40 let

08.09.2009 Aktuality a zajímavosti

Ho Či Min (vlastním jménem Nguyen Tat Thanh) se narodil ve středním Vietnamu v provincii Nghe An dne 19. května 1890. Jeho otec Nguyen Sinh Huy byl zaměstnancem francouzského lycea a měl pověst učence a intelektuála. (...)

Počet komentářů: 23

Prudké deště

01.11.2008 Aktuality a zajímavosti

Po středním Vietnamu zažívá i severní Vietnam už několik dní téměř nepřetržité dešťové smrště. Hovoří se o dvou desítkách mrtvých, z toho pět v hlavním městě. Hanoj údajně nezažila tolik vody už 35 let. V sobotu si město na několik hodin ulevilo, čekají se však další srážky. (...)

Pomozte sepsat zajímavé příběhy cizinců žijících v Čechách

12.05.2008 Aktuality a zajímavosti

V těchto dnech odstartoval zajímavý projekt společnosti Cross Czech ve spolupráci s Mezinárodní organizací pro migraci (IOM), díky kterému budou sepsány zajímavé příběhy cizinců žijících v České republice. Příběhy cizinců budou  uloženy v digitální podobě a zpřístupněny (bez osobních údajů) široké veřejnosti, aby se česká společnost lépe seznámila s životem cizinců u nás, a to srozumitelnou formou osobních příběhů. Vyzýváme ke spolupráci na této zajímavé aktivitě ty cizince, kteří by byli ochotni strávit půlden svého času a vyprávět o svém životě a novém domově za hranicemi své rodné země. (...)

Počet komentářů: 16

Boj s ptačí chřipkou ve Vietnamu má novou naději

03.04.2008 Aktuality a zajímavosti

Boj s ptačí chřipkou ve Vietnamu má novou naději – testování vlastní vakcíny na lidech již začalo. (...)

Neseme vám myš, sousede!

24.02.2008 Aktuality a zajímavosti

Stovky domácností v kraji navštívily tento týden myši. Není to ale důsledek přemnožení hlodavců. Češi jen společně se svými asijskými sousedy oslaví příchod nového roku. V čínském lunárním kalendáři letos došla řada na myš – či lépe krysu. (...)

Počet komentářů: 2

Liberecká strojní fakulta otevřela pobočku v Nha Trangu

08.11.2007 Aktuality a zajímavosti

Strojní fakulta Technické univerzity v Liberci otevřela dislokované pracoviště ve Vietnamu. Na Technické univerzitě v Nha Trangu začalo studovat bakalářský program Strojírenství 150 studentů. Zájem byl prý přitom zhruba dvojnásobný. První dva ročníky studenti absolvují ve Vietnamu, bakalářské studium pak dokončí v Liberci. (...)

Počet komentářů: 5

Sexuální skandál zničil nejsledovanější vietnamský seriál

03.11.2007 Aktuality a zajímavosti

Vietnamská televize zastavila vysílání svého nejsledovanějšího seriálu Deníky Vang Anh. Stalo se tak poté, co se na internetu objevilo video zachycující pohlavní styk mezi představitelkou titulní role a jejím přítelem. (...)

Počet komentářů: 94

Dny vietnamské kultury pro ZŠ

19.10.2007 Aktuality a zajímavosti

Ve dnech 22. až 24.10.2007 vždy od 9:15 do 13:00 se budou konat v Muzeu hl. m. Prahy, Na poříčí 52, Praha 8 - Florenc Dny vietnamské kultury určené základním školám. Projekt má vzdělávací charakter a jeho cílem je zlepšení povědomí o vietnamské komunitě v české společnosti. Je realizován skupinou vietnamských studentů různých pražských vysokých škol, kteří se po tři dny budou snažit seznamovat žáky, jejich rodiče a učitele s vietnamskou kulturou. Vedle poskytnutí informací učitelům, kteří mají snahu porozumět vietnamským žákům, je nedílnou součástí projektu také oproštění české veřejnosti od stereotypního pohledu na  Vietnamce jako na "stánkaře", jenž převládá v médiích. (...)

Počet komentářů: 1

<<   1  9  17  25  33  41  49  57   >>

Máme NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY!
Náš nový název volal i po nových a modernějších webových stránkách. Máme je! :-) Postupně přesuneme i všechny články odsud na www.sea-l.cz. Informace tam najdete nejen v češtině, ale i ve vietnamštině a angličtině. Aktuality a spoustu fotek z našich akcí najdete také na Facebooku: v češtině a ve vietnamštině. (27.02.2018)

Chcete se naučit vietnamsky?
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky! (14.02.2018)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví