Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 60, zobrazeno: 41 - 48

Více méně pravidelné české zpravodajství s vietnamskou tématikou.

Na skok v Saigonu

15.05.2005 Aktuality a zajímavosti

Prvně v životě jsem někam jel jako oficiální host. Tím bylo dáno i trvání mého pobytu: od rána 29. dubna do večera 2. května, jen čtyři dny, plně využité od rána do noci. Doba příletu i odletu mi naštěstí vyšla tak, že jsem si pobyt mohl rozdělit prakticky rovným dílem mezi účast na společném programu zahraničních hostí a setkání s několika dlouholetými osobními přáteli. (...)

Počet komentářů: 1

V kolonii (Le Colonial)

25.04.2005 Aktuality a zajímavosti

Nakladatelství BB Art vydalo překlad románu vietnamského emigranta, který si říká Kien Nguyen. (...)

Počet komentářů: 2

Vietnam touží po vysokorychlostní železnici

12.04.2005 Aktuality a zajímavosti

Ministerstvo dopravy a spojů VSR plánuje stavbu sítě vysokorychlostních železnic. Velkolepý plán zahrnuje vytvoření pěti linek dvou různých typů vysokorychlostních vlaků. Nejdůležitější trať by měla spojovat Hanoj s Ho Či Minovým Městem. Další čtyři linky by měly vést dále z těchto dvou měst do okolních provincií a pokud možno navázat na mezinárodní železniční spoje, na rozdíl od hlavní trasy by však mělo jít jen o expresní linky. (...)

Korupce při udělování víz cizineckou policií

20.02.2005 Aktuality a zajímavosti

O špíně, která ulpívá na procedurách udělování víz Vietnamcům, a o do nebe volajících praktikách cizinecké policie si už léta štěbetají i vrabci na střeše. V posledních dnech vypluly na povrch podrobnější zprávy a o případu odhaleném u OCP Karlovy vary přinesly zprávu všechny noviny. (...)

Počet komentářů: 12

Lednové aktuality

30.01.2005 Aktuality a zajímavosti

Vietnamští prvňáčci jsou nadějí zanikajících vesnických malotřídek. Další tresty smrti za pašování drog. Potíže turistického průmyslu v zemích ASEAN v důsledku vánočních tsunami. (...)

Počet komentářů: 2

Znovu ptačí chřipka

19.01.2005 Aktuality a zajímavosti

Vietnam dnes ohlásil již páté úmrtí člověka na ptačí chřipku v posledních třech týdnech. Na jihu země nákaze v úterý podlehla pětatřicetiletá žena. (...)

Počet komentářů: 8

Předvánoční rockový festival v Hanoji

29.12.2004 Aktuality a zajímavosti

Výrazným zpestřením předvánočních chladných dnů v Hanoji se stal 11.12. festival rockové hudby. Festival shlédlo okolo 2000 nadšených fanoušků. Rocková hudba se ve Vietnamu tradičně netěší přízni oficiálních míst, proto nás mohou překvapit rozměry a publicita celé akce a také fakt, že ji pořádala renomovaná zábavní agentura. Finanční prostředky získané z prodeje vstupenek putují do fondu obětem postiženým dioxiny (Agent Orange). Zároveň agentura vyhlásila soutěž o nejlepší hudební výkon zúčastněných skupin. (...)

Počet komentářů: 7

Summit ASEM v Hanoji

12.10.2004 Aktuality a zajímavosti

O uplynulém víkendu proběhl v Hanoji pátý summit Euroasijského partnerství zemí Evropské unie a Asie (ASEM). Česká republika je členem tohoto sdružení od čtvrtka 7.10. Českou vládu zastupoval na vrcholné schůzi ministr zahraničí Cyril Svoboda. (...)

Počet komentářů: 4

<<   1  9  17  25  33  41  49  57   >>

Máme NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY!
Náš nový název volal i po nových a modernějších webových stránkách. Máme je! :-) Postupně přesuneme i všechny články odsud na www.sea-l.cz. Informace tam najdete nejen v češtině, ale i ve vietnamštině a angličtině. Aktuality a spoustu fotek z našich akcí najdete také na Facebooku: v češtině a ve vietnamštině. (27.02.2018)

Chcete se naučit vietnamsky?
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky! (14.02.2018)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví