Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 60, zobrazeno: 33 - 40

Více méně pravidelné české zpravodajství s vietnamskou tématikou.

Đại Sứ CH Séc tổ chức tiệc chiêu đãi kỷ niệm quốc khánh lần thứ 87 của

11.11.2005 Aktuality a zajímavosti

Nhân dịp kỷ niệm quốc khách lần thứ 87 của CH Séc, Đại sứ quán CH Séc tại Việt Nam đã tổ chức tiệc chiêu đãi trọng thể tại Hotel Dawoo tối ngày 21 tháng 10 năm 2005. Ông Phạm Quang Nghị, Bộ trưởng Bộ văn hóa đã đại diện cho chính phủ Việt Nam cùng tham gia buổi chiêu đãi và có bài phát biểu chào mừng. Ngoài ra, phía Việt Nam còn có sự tham dự của đông đảo các bạn bè, cựu học sinh, sinh viên và nhiều người đã từng học tập, sinh sống tại CH Séc. Nhiều đại diện đoàn ngoại giao các nước tại Hà Nội cũng có mặt chia vui cùng các bạn Séc. (...)

Počet komentářů: 2

Hanoj i Bangkok se připravují na možnou pandemii ptačí chřipky

26.10.2005 Aktuality a zajímavosti

Vietnamské i Thajské úřady se připravují na eventualitu pandemie ptačí chřipky. Virus by podle katastrofického scénáře napadl až každého desátého člověka. V Thajsku, kde virus H5N1 od loňska zabil 12 lidí, se příští rok má začít s pokusným očkováním lidí proti tomuto viru. Oznámila to dnes ministerstva zdravotnictví těchto asijských zemí. (...)

Vietnamská nakladatelství hlásí mizivý zájem o knihy

16.08.2005 Aktuality a zajímavosti

Podle statistik vietnamských nakladatelství se vydávání knih stává stále méně významnou částí produkce tiskovin. Poptávka po nových knihách a kupní síla jsou v současnosti velmi malé. (...)

První elektřina vyrobená z komunálního odpadu

08.08.2005 Aktuality a zajímavosti

Společnost HCM City Urban Environment Co prodala minulý týden prvních 100 MWh elektřiny vyrobené z odpadků. (...)

Počet komentářů: 2

Systém varování před cunami také ve Vietnamu

04.08.2005 Aktuality a zajímavosti

Věže pro včasné varování před přívalovými vlnami cunami budou rozmístěny na pobřeží zemí jihovýchodní Asie do konce roku. (...)

Phan Van Khai v Bílém domě

23.06.2005 Aktuality a zajímavosti

V úterý 21.6.2005 byl vietnamský premiér Phan Van Khai přijat v Bílém domě. (...)

Počet komentářů: 51

Vietnamský premiér na historické návštěvě USA

17.06.2005 Aktuality a zajímavosti

Nadcházející návštěva vietnamského premiéra Phan Van Khaie ve Spojených státech znamená, že zášť datující se od války ve Vietnamu je pryč. (...)

Počet komentářů: 4

Kdo úplatky nebere, alespoň to předstírá

06.06.2005 Aktuality a zajímavosti

Ve čtvrtek 19. května přijelo do Prahy několik čelních představitelů vietnamského Hnutí za demokracii a pluralismus (Rally for Democracy and Pluralism, RDP). Jejich cílem bylo především prozkoumat možnosti širší spolupráce s domácí vietnamskou komunitou a její zapojení do exilových politických struktur. Setkání symbolicky začalo v den 115. narozenin prezidenta Ho Či Mina. (...)

<<   1  9  17  25  33  41  49  57   >>

Máme NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY!
Náš nový název volal i po nových a modernějších webových stránkách. Máme je! :-) Postupně přesuneme i všechny články odsud na www.sea-l.cz. Informace tam najdete nejen v češtině, ale i ve vietnamštině a angličtině. Aktuality a spoustu fotek z našich akcí najdete také na Facebooku: v češtině a ve vietnamštině. (27.02.2018)

Chcete se naučit vietnamsky?
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky! (14.02.2018)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví