Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 60, zobrazeno: 25 - 32

Více méně pravidelné české zpravodajství s vietnamskou tématikou.

Aktuality říjen 2006

05.10.2006 Aktuality a zajímavosti

Tropická bouře Xangsane, která zasáhla střední Vietnam, zcela zastínila návštěvu prezidenta Klause. (...)

Dny vietnamské kultury ve Slaném 2006

15.04.2006 Aktuality a zajímavosti

Poslední dubnový týden si nenechte ujít ojedinělou kulturní akci. (...)

Počet komentářů: 1

Vychází příručka pro cizince o finančních službách v ČR

06.04.2006 Aktuality a zajímavosti

Multikulturní centrum Praha vydalo novou publikaci Finanční služby v České republice: průvodce pro cizince (Dịch vụ tŕi chính tại Cộng Hòa Séc: Cẩm nang cho người nước ngoài). Cizinci v ní najdou praktické informace o specificích českého bankovnictví, seznámí se se základními bankovními produkty (založení účtu, platební karta, půjčky) a zjistí, jak nabídku jednotlivých bank porovnávat. Příručka vychází v češtině, angličtině, vietnamštině, ruštině, ukrajinštině a němčině. Publikace je k dispozici zdarma. (...)

Péče o miminko cizinky bude částečně hrazena z pojištění matky

04.04.2006 Aktuality a zajímavosti

Náklady na zdravotní péči o miminka cizinek mohou být od 1. dubna částečně hrazeny ze zdravotního pojištění matky. Pojišťovna VZP, a.s. bude od začátku dubna nabízet cizinkám nový druh pojištění, který umožní po dobu prvních tří měsíců života dítěte hradit ze zdravotního pojištění náklady na péči až do 500.000 korun. (...)

Aktuality březen 2006

14.03.2006 Aktuality a zajímavosti

Poslední týdny jsou v ČR bohaté na události spojené s vietnamskou komunitou. O kulturních počinech se snažíme informovat průběžně alespoň stručnou poznámkou ve sloupci novinek. Emoce mnohých v minulých dnech rozdráždila slova lidoveckého kandidáta do sněmovny Františka Straky. Následující řádky přinášejí několik podrobností o dění v Klubu Hanoi, reakci na aféru okolo Strakova výroku a nemůžeme vynechat sjezd Svazu vietnamských podnikatelů. (...)

Počet komentářů: 9

Sbírka na léčbu vietnamského chlapce

07.02.2006 Aktuality a zajímavosti

Již dva měsíce probíhá rozsáhlá solidární akce na pomoc rodičům těžce nemocného vietnamského chlapce Do Anh Taie z Varnsdorfu. Rodina dluží mostecké nemocnici za péči 780 000 korun. (...)

Počet komentářů: 3

Protikorupční tažení VSR

13.12.2005 Aktuality a zajímavosti

Přibližně třetina státních úředníků ve Vietnamu oficiálně považuje korupci za přirozenou. Stranický výbor pro vnitřní záležitosti provedl a zveřejnil bezprecedentní průzkum, který zkoumal ochotu státních úředníků přijmout úplatek. Zájem o něj projevilo 32,6 procenta zaměstnanců úřadů v sedmi městech a provinciích včetně Hanoje a Ho Či Minova Města a tří ministerstev. (...)

Počet komentářů: 2

Turistický průmysl ve Vietnamu

29.11.2005 Aktuality a zajímavosti

Pokud se chystáte v dohledné době do Vietnamu, který vnímáte jako relativně nedotčenou destinaci a skanzen tradic, mohla by vás zaujmout následující čísla. V polovině listopadu zaznamenaly vietnamské úřady letošního třímiliontého návštěvníka. Do konce roku se očekává celkově kolem 3,5 milionu turistů. (...)

Počet komentářů: 2

<<   1  9  17  25  33  41  49  57   >>

Máme NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY!
Náš nový název volal i po nových a modernějších webových stránkách. Máme je! :-) Postupně přesuneme i všechny články odsud na www.sea-l.cz. Informace tam najdete nejen v češtině, ale i ve vietnamštině a angličtině. Aktuality a spoustu fotek z našich akcí najdete také na Facebooku: v češtině a ve vietnamštině. (27.02.2018)

Chcete se naučit vietnamsky?
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky! (14.02.2018)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví