Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 60, zobrazeno: 17 - 24

Více méně pravidelné české zpravodajství s vietnamskou tématikou.

ASEAN má čtyři křížky

16.08.2007 Aktuality a zajímavosti

Sdružení národů jihovýchodní Asie čili ASEAN (Association of Southeast Asian Nations) vzniklo pod tímto názvem v srpnu 1967, kdy se ministři zahraničí z pěti zemí tohoto regionu sešli v Bangkoku, aby podepsali tzv. Bangkocké prohlášení. Před několika dny, 8. srpna 2007, tomu bylo již 40 let. (...)

Počet komentářů: 2

Rozhovor s čerstvou nositelkou ceny Gratias agit, paní Nguyễn Thị Mùi

27.06.2007 Aktuality a zajímavosti

Dne 19. června 2007 proběhlo v prostorách ministerstva zahraničních věcí ČR předávání cen Gratias agit za šíření dobrého jména České Republiky v zahraničí. Většina z 16 vybraných laureátů se na Zamini dostavila osobně, aby převzala skleněný globus přímo z rukou současného ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga. Mezi nimi i jediná zástupkyně asijského kontinentu, Vietnamka Nguyễn Thị Mùi – k velké radosti všech Čechů, kteří ji znají. Znají ji ovšem většinou pod jejím českým přízviskem Lenka. Klub Hanoi byl sice přítomen předání ceny i následné soukromé oslavě s přáteli, ale při tom všem jaksi nezbyl čas na nový rozhovor, proto zde uvádíme alespoň naše starší interview s paní Mùi, dosud nezveřejněné. (...)

Počet komentářů: 155

Mnoho barev Asie bez diváků

17.06.2007 Aktuality a zajímavosti

Od 1. června do 4. července probíhá v Praze ambiciózní přehlídka asijských kultur, na níž se podílí třináct asijských zemí. Program zahrnuje hudební, taneční a jiná scénická vystoupení, ale také např. promítání filmů. Kvůli absenci jakékoli reklamy však sály Městské knihovny zejí prázdnotou. Přestože se neplatí žádné vstupné. (...)

Na Letné

05.06.2007 Aktuality a zajímavosti

V rámci doprovodného programu 12. ročníku festivalu 4 + 4 dny v pohybu se 25. a 26. května v parku na Letné uskutečnilo vietnamsko-české kulturní fórum. Průběh celé akce, jejíž realizátorem bylo občanské sdružení Mamapapa a dalším partnerem kromě Klubu Hanoi také Centrum pro studium migrace, jsme zaznamenávali na nejrůznější zvukové a obrazové nosiče. Můžete se v brzké budoucnosti těšit na krátký video záznam z akce, který zde bude ke stažení. Zatím je tu krátká zpráva z festivalové letenské pláně. (...)

Počet komentářů: 5

Mnoho barev Asie

03.06.2007 Aktuality a zajímavosti

Kulturu 13 asijských států představí výstava nazvaná Mnoho barev Asie, která se uskuteční od 6. června do 5. července v Domě U Kamenného zvonu v Praze. (...)

Počet komentářů: 1

Na hranici do krajiny trpaslíkov

01.05.2007 Aktuality a zajímavosti

Dokumentárny film o záhradných trpaslíkoch, nemeckých turistoch, vietnamských obchodníkoch, ich českých babičkách a hľadaní domova na nemecko-českej hranici. Hľadáme mladého šikovného študenta - prekladateľa. (...)

Dosloužil generál Givral, vietnamský superšpión

30.12.2006 Aktuality a zajímavosti

Obdržel mnoho státních vyznamenání, mimo jiné Řád nezávislosti II. třídy, čtyři vojenská vyznamenání a Cenu uznání za padesátiletou službu Komunistické straně Vietnamu. Byl také poslán do severního Vietnamu do převýchovného tábora, strávil rok v domácím vězení a mnoho let nesměl cestovat do zahraničí. (...)

Počet komentářů: 6

ZÚ Hanoj posílí

13.11.2006 Aktuality a zajímavosti

Česká diplomacie chystá přesun části obchodních radů z velvyslanectví v západních zemí směrem na východ. (...)

Počet komentářů: 3

<<   1  9  17  25  33  41  49  57   >>

Máme NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY!
Náš nový název volal i po nových a modernějších webových stránkách. Máme je! :-) Postupně přesuneme i všechny články odsud na www.sea-l.cz. Informace tam najdete nejen v češtině, ale i ve vietnamštině a angličtině. Aktuality a spoustu fotek z našich akcí najdete také na Facebooku: v češtině a ve vietnamštině. (27.02.2018)

Chcete se naučit vietnamsky?
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky! (14.02.2018)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví