Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 60, zobrazeno: 1 - 8

Více méně pravidelné české zpravodajství s vietnamskou tématikou.

X. Mezinárodní finále Jugend debattiert international vyhrál Khoi Nguyen z ČR

17.10.2016 Aktuality a zajímavosti

V Praze se setkali vítězové národních kol z České republiky, Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Polska, Ruska, Slovenska, Slovinska a Ukrajiny, kteří na národní úrovni prokázali své debatní schopnosti. (...)

Země lotosového květu

24.08.2013 Aktuality a zajímavosti

Po dvou letech opět vychází PLAV z Asie, tentokrát se zaměřuje na literaturu Vietnamu. Přestože soužití s vietnamskou menšinou již po několik desetiletí není v naší zemi nic nevídaného, ucelených publikací s překlady z vietnamštiny u nás existuje jen poskrovnu. Toto číslo alespoň ve stručnosti představuje významné vietnamské autory a autorky prózy i poezie. Jistě nikoho nepřekvapí, že na jeho obsahu se velkou měrou podíleli též členové Klubu Hanoi. (...)

Počet komentářů: 1

O Vietnamu dětem

14.04.2013 Aktuality a zajímavosti

Souhlasíte-li s názorem, že každá kultura je jedinečným inspiračním zdrojem a ve stejném duchu je nutné představovat ji i těm nejmenším, pak věnujte pozornost následujícímu článku. (...)

Rozhovor s Ivem Vasiljevem, spoluautorem vznikajícího Velkého učebního česko-vietnamského slovníku

08.03.2013 Aktuality a zajímavosti

Vietnamista Ivo Vasiljev a překladatel Nguyễn Quyết Tiến se pustili do velkého díla. Právě vyšel 1. díl jejich Velkého učebního česko-vietnamského slovníku. Jen tento díl má 632 stran, bez gramatické přílohy 568. Zahrnuje slovní zásobu počínající písmeny A-G. Obrátil jsem se na p. Iva Vasiljeva, aby nám odhalil zákulisí této náročné práce, a vysvětlil, jaké je jeho zaměření a perspektivy jeho zdárného dokončení. (...)

Počet komentářů: 5

Hanoj slaví tisíc let

28.09.2010 Aktuality a zajímavosti

V Hanoji se chystá největší sláva od konce války: 10. října zde vyvrcholí oslavy tisíce let města. Oficiálně se vznik Hanoje počítá od chvíle, kdy si toto místo zvolil první král dynastie Ly v r. 1010 za své sídelní město. (...)

Počet komentářů: 1

Obřady Vu Lan na Svatém Kříži

31.08.2010 Aktuality a zajímavosti

Ve středu 18. srpna došlo v areálu chebského obchodního centra Asia Dragon Svatý Kříž hned ke dvěma významným událostem: jednak zde proběhly obřady velkého buddhistického svátku Vu Lan k uctění matek a otců, jednak tu byl při této příležitosti slavnostně otevřen zbrusu nový buddhistický chrám Giác Đạo - stavba o rozloze 600m², se sochou bóddhisattvy Quan Am v otevřeném prostranství před ní. (...)

Počet komentářů: 3

Vietnam má nejdelší lanový most v jihovýchodní Asii

25.04.2010 Aktuality a zajímavosti

Delta Mekongu na sebe v posledních dnech upoutala pozornost hned několikrát. Nejdříve uspořádáním prvního ročníku mezinárodního Festivalu ovoce v My Tho. Nyní zahájením mezinárodního Festivalu mořských plodů v Can Tho – a současně s tím také otevřením nového mostu vedoucího k témuž městu. To je ovšem událost ze všech nejdůležitější. (...)

Počet komentářů: 2

Když vietnamskou komunitu hraje vietnamská komunita

26.11.2009 Aktuality a zajímavosti

V rámci letošního ročníku Pražského divadelního festivalu německého jazyka se už podruhé v Praze (a na českých festivalech potřetí) představila čím dál slavnější německo-švýcarská divadelní skupina Rimini Protokoll - tentokrát se sociologickým a dokumentárním pohledem na pohraniční vietnamské komunity mezi Německem a Českem. (...)

1  9  17  25  33  41  49  57   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky