Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 125, zobrazeno: 97 - 104

Zpravodajství a mnoho zajímavých článků o svátečním i všedním životě ve Vietnamu nebo ve vietnamské komunitě u nás.

Praktická vietnamština

17.05.2004 Aktuality a zajímavosti

Po dlouhých letech čekání a studia ze zastaralých publikací se zájemci o vietnamský jazyk dočkali – konečně vychází nová učebnice vietnamštiny. (...)

Počet komentářů: 66

Co je nového?

03.05.2004 Aktuality a zajímavosti

Aktuality z Vietnamu, tentokrát zejména o oslavách výročí historických událostí. (...)

Počet komentářů: 1

Výstava "Vietnam, země a lidé"

20.04.2004 Aktuality a zajímavosti

Ve čtvrtek 15.4. od 19.00 proběhla ve výstavních prostorách kaple sv. Jana Nepomuckého na Jungmannově nám. v Praze vernisáž výstavy fotografií "Vietnam, země a lidé" fotografa Pavla Mutinského. Výstava bude veřejnosti přístupná do 12.5., denně od 10 do 19 hod a poté bude možné ji shlédnout v průběhu července a srpna v Podlipanském muzeu v Českém Brodě. (...)

Počet komentářů: 39

Přehlídka vietnamského a japonského filmu

20.03.2004 Aktuality a zajímavosti

Ve dnech 12.-14. března 2004 proběhl ve Veselí nad Moravou již šestý ročník semináře filmů z asijských zemí. V letošní projekci převažovaly vietnamské snímky, kromě nich se však jako obvykle dostalo i na několik filmů japonských. Hlavními pořadateli bylo veselské Městské kulturní středisko a místní Filmový klub. Celou přehlídku podpořily také AČFK (Asociace českých filmových klubů), ASFK (slovenských), ale též japonské a vietnamské velvyslanectví v Praze. (...)

Počet komentářů: 5

Kuřecí šílenství

05.02.2004 Aktuality a zajímavosti

Po loňském SARSu postihla Vietnam epidemie nazývaná ptačí chřipka (vir H5N1). Z celkového počtu 64 provincií bylo zasaženo 52. Zemědělci byli nuceni vybít více než 10 miliónů kuřat, jejichž prostřednictvím se nemoc může šířit na člověka a způsobit smrt (k 5.2. 2004 se udává 11 úmrtí na ptačí chřipku). Vláda zakázala po celé zemi převoz drůbeže. Vietnam ovládl strach z drůbežího masa a vajec. Dokonce během oslav Nového lunárního roku zaměnili Vietnamci tradiční vařené kuře připravované na oltář předků za vepřové maso – nevídané nedodržení novoročního obyčeje. Je však situace opravdu tak hrozivá? (...)

Počet komentářů: 2

Nejsme jenom trhovci

03.02.2004 Aktuality a zajímavosti

27. února proběhl v Roxy NoD večer věnovaný vietnamské menšině v Čechách. Pořadatelem byla nadace Člověk v tísni a hlavním bodem programu byla předpremiéra dokumentu Petra Jančárka Vietnamci. (...)

Počet komentářů: 18

Začaly 22. SEA Games (Hry jihovýchodní Asie)

06.12.2003 Aktuality a zajímavosti

Pamatujete si ještě, jak vypadaly pražské ulice, když se hrálo v Naganu? Odmyslete si alkohol, přičarujte stovky tisíc motorek a máte atmosféru vládnoucí hanojským ulicím v posledních dnech. (...)

Počet komentářů: 10

Vietnam na turistickém veletrhu v Japonsku

26.10.2003 Aktuality a zajímavosti

Začátkem října tohoto roku se v Jokohamě konal veletrh JATA (Japan Association of Travel Agents) spojený se Světovým kongresem turistiky 2003 (World Tourism Congress 2003). Zúčastnily se ho země z celého světa, protože o turisty z Japonska mají zájem všichni... V Japonsku jsou velmi vysoké životní náklady, a tak Japonci stále častěji vyjíždějí do zahraničí, než aby cestovali doma po Japonsku, protože je to pro ně výrazně levnější. (...)

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky