Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 125, zobrazeno: 89 - 96

Zpravodajství a mnoho zajímavých článků o svátečním i všedním životě ve Vietnamu nebo ve vietnamské komunitě u nás.

Lednové aktuality

30.01.2005 Aktuality a zajímavosti

Vietnamští prvňáčci jsou nadějí zanikajících vesnických malotřídek. Další tresty smrti za pašování drog. Potíže turistického průmyslu v zemích ASEAN v důsledku vánočních tsunami. (...)

Počet komentářů: 2

Znovu ptačí chřipka

19.01.2005 Aktuality a zajímavosti

Vietnam dnes ohlásil již páté úmrtí člověka na ptačí chřipku v posledních třech týdnech. Na jihu země nákaze v úterý podlehla pětatřicetiletá žena. (...)

Počet komentářů: 8

Vietnamská rodina - synovská oddanost

13.01.2005 Vietnamský Thap Cam

Pokud jste se někdy dostali do bližšího kontaktu s vietnamskou rodinou, jistě jste si museli všimnout poslušnosti dětí, pevného přirozeného řádu uvnitř rodiny a široké solidarity s blízkými i vzdálenými příbuznými. Je zjevné, že pouta ve vietnamské rodině jsou obecně mnohem pevnější než u nás a v celé vietnamské společnosti je kladen větší důraz na soudržnost a vzájemnou pomoc mezi všemi jejími členy. (...)

Počet komentářů: 26

Předvánoční rockový festival v Hanoji

29.12.2004 Aktuality a zajímavosti

Výrazným zpestřením předvánočních chladných dnů v Hanoji se stal 11.12. festival rockové hudby. Festival shlédlo okolo 2000 nadšených fanoušků. Rocková hudba se ve Vietnamu tradičně netěší přízni oficiálních míst, proto nás mohou překvapit rozměry a publicita celé akce a také fakt, že ji pořádala renomovaná zábavní agentura. Finanční prostředky získané z prodeje vstupenek putují do fondu obětem postiženým dioxiny (Agent Orange). Zároveň agentura vyhlásila soutěž o nejlepší hudební výkon zúčastněných skupin. (...)

Počet komentářů: 7

Vietnamští nosorožci – nosorožec jávský

28.11.2004 Vietnamský Thap Cam

Po skončení války ve Vietnamu došla většina zoologů k závěru, že místní poddruh nosorožce jávského bezpochyby vyhynul. V roce 1989 se ale na trhu objevily roh a kůže z nosorožce, kterého ulovil pytlák v oblasti Cat Lac. Ekologické organizace i úřady tedy znovu oživily snahy o ochranu vietnamských nosorožců. (...)

Počet komentářů: 3

Summit ASEM v Hanoji

12.10.2004 Aktuality a zajímavosti

O uplynulém víkendu proběhl v Hanoji pátý summit Euroasijského partnerství zemí Evropské unie a Asie (ASEM). Česká republika je členem tohoto sdružení od čtvrtka 7.10. Českou vládu zastupoval na vrcholné schůzi ministr zahraničí Cyril Svoboda. (...)

Počet komentářů: 4

Agent Orange – dioxiny v ekosystému jižního Vietnamu

08.08.2004 Vietnamský Thap Cam

30 let po konci války procházejí zbytky Ho Či Minovy stezky stále rozsáhlými oblastmi beznadějně zpustošené krajiny. Svahy mírných kopců, kde kdysi býval hustý les, jsou téměř holé, roste zde jen hrubý plevel místně nazývaný "americká tráva". (...)

Počet komentářů: 6

Vietnamské nástroje na Respect festivalu

11.06.2004 Aktuality a zajímavosti

Přestože v odkazu na vystoupení Khac Chi Ensemble na stránkách Klubu Hanoi se lze napojit na další informace o skupině a zhlédnout dokonce pětiminutovou ukázku z jejich vystoupení, asi těžko se taková náhražka může vyrovnat divácké účasti na živém koncertě. Letošní festival world music Respect, probíhající v Praze ve čtyřech koncertních blocích mezi 10. a 30. červnem, nabízí hned dvě příležitosti k takovému zážitku; ve chvíli, kdy tento článek zveřejňujeme, už vlastně jen jednu: v neděli 13. 6. na ostrově Štvanice bude Khac Chi Ensemble od 14:00 hodin hrát spolu s indickými Sidi Goma, euro-romským Electric Gypsylandem a britskými Future World Funk. (...)

Počet komentářů: 2

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky