Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 125, zobrazeno: 9 - 16

Zpravodajství a mnoho zajímavých článků o svátečním i všedním životě ve Vietnamu nebo ve vietnamské komunitě u nás.

Ivo Vasiljev osmdesátiletý

03.06.2015 Aktuality a zajímavosti

29. května 2015 oslavil osmdesátiny Ivo Vasiljev, přední český vietnamista, jazykovědec a učitel. (...)

Počet komentářů: 7

Febiofest letos uvede také 2 vietnamské filmy

03.03.2015 Aktuality a zajímavosti

"Programem se snažíme oslovit i diváky z mnoha menšin, které u nás žijí. Letos jsme zařadili dva filmy z Vietnamu, které však prošly kritérii především díky svým kvalitám," říká programový ředitel Febiofestu Štefan Uhrík. Oba vietnamské snímky jsou žánrově zcela rozdílné.

Slovník pro interkulturní práci se stal Slovníkem roku 2015

25.02.2015 Aktuality a zajímavosti

Slovník vznikl v rámci projektu "Formování profese sociokulturní mediátor – inspirace portugalským modelem" realizovaném v letech 2012–2014 nevládní organizací InBáze. Do 22. ročníku soutěže pořádané Jednotou tlumočníků a překladatelů (JTP) bylo přihlášeno 61 titulů, avšak odborná porota, složená ze zástupců profesních překladatelských a tlumočnických organizací z ČR a SR a dalších odborníků, měla ve výběru vítěze jasno.

Koza nebo Ovce?

17.02.2015 Vietnamský Thap Cam

Překvapuje vás, že v zemích používajících kalendář čínského původu a jeho zodiak se v názvu nadcházejícího roku vyskytne někde Ovce a jinde Koza? (...)

Thajsko a Ho Či Min, aneb na skok v Udonu

10.12.2014 Vietnamský Thap Cam

Thajsko patří k nejvyhledávanějším turistickým destinacím světa. V následujícím článku však čtenáři představíme několik míst, která nejsou spojena s konvenční masovou turistikou, beztak přitahují nemalé množství návštěvníků. Jedná se o místa spjatá s pobytem někdejšího vietnamského prezidenta Ho Či Mina. (...)

Počet komentářů: 3

DVD filmů Martina Ryšavého z vietnamského prostředí na prodej!

06.09.2014 Aktuality a zajímavosti

Režisér Martin Ryšavý - společně se svým filmovým štábem a ve spolupráci s Klubem Hanoi - natočil tři dokumenty s vietnamskou tématikou: Kdo mě naučí půl znaku, Země snů a Banánové děti. Filmy již nejsou dostupné ke stažení, ale můžete si je zakoupit u Klubu Hanoi za velmi příznivou cenu! Film Země snů byl navíc v roce 2010 oceněn Cenou Pavla Kouteckého za nejlepší dokumentární film. (...)

Sportem k integraci

04.09.2014 Aktuality a zajímavosti

Dne 30. srpna 2014 se v Praze-Braníku ve sportovním areálu Hamr uskutečnilo pod záštitou Integračního centra Praha "badmintonové odpoledne" zakončené malým turnajem. Na akci byla též přítomná profesionální trenérka připravená poskytnout cenné rady ohledně pravidel nebo zlepšení herní techniky. Na akci se sešlo kolem padesáti účastníků. Kromě Čechů zde byli účastníci ze zemí jako Vietnam, Rusko, Bělorusko, Indie, Švédsko a dalších.

Vietnam z odprášených depositářů

11.02.2014 Aktuality a zajímavosti

Orientální sekce Národní galerie v Praze přichystala na následující tři měsíce (7. 2.-11. 5. 2014) pozoruhodnou výstavu nazvanou Vietnamské umění v Čechách. Jak říká kurátorka výstavy Zdenka Klimtová, "výstava se snaží postihnout, co je typické pro vietnamské umění, ale zároveň ukazuje, co charakterizuje české sbírky." (...)

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky