Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 125, zobrazeno: 73 - 80

Zpravodajství a mnoho zajímavých článků o svátečním i všedním životě ve Vietnamu nebo ve vietnamské komunitě u nás.

Vietnamská nakladatelství hlásí mizivý zájem o knihy

16.08.2005 Aktuality a zajímavosti

Podle statistik vietnamských nakladatelství se vydávání knih stává stále méně významnou částí produkce tiskovin. Poptávka po nových knihách a kupní síla jsou v současnosti velmi malé. (...)

První elektřina vyrobená z komunálního odpadu

08.08.2005 Aktuality a zajímavosti

Společnost HCM City Urban Environment Co prodala minulý týden prvních 100 MWh elektřiny vyrobené z odpadků. (...)

Počet komentářů: 2

Systém varování před cunami také ve Vietnamu

04.08.2005 Aktuality a zajímavosti

Věže pro včasné varování před přívalovými vlnami cunami budou rozmístěny na pobřeží zemí jihovýchodní Asie do konce roku. (...)

Aquilárie a agarwood

01.07.2005 Vietnamský Thap Cam

Aquilárie by mohly být pro lidi pouze jednou z mnoha tisíců dřevin tvořících subtropické pralesy. Kdyby ovšem staré stromy neprodukovaly uvnitř kmenů látku zvanou agarwood, eaglewood, Gaharu, Tani Aloes Wood, Oud, Jinko nebo hezky česky orlí dřevo. Jedná se o dřevo aquilárie prosycené pryskyřicemi a silicemi a ztmavlé do tmavohněda. (...)

Počet komentářů: 1

Phan Van Khai v Bílém domě

23.06.2005 Aktuality a zajímavosti

V úterý 21.6.2005 byl vietnamský premiér Phan Van Khai přijat v Bílém domě. (...)

Počet komentářů: 46

Vietnamský premiér na historické návštěvě USA

17.06.2005 Aktuality a zajímavosti

Nadcházející návštěva vietnamského premiéra Phan Van Khaie ve Spojených státech znamená, že zášť datující se od války ve Vietnamu je pryč. (...)

Počet komentářů: 4

Kdo úplatky nebere, alespoň to předstírá

06.06.2005 Aktuality a zajímavosti

Ve čtvrtek 19. května přijelo do Prahy několik čelních představitelů vietnamského Hnutí za demokracii a pluralismus (Rally for Democracy and Pluralism, RDP). Jejich cílem bylo především prozkoumat možnosti širší spolupráce s domácí vietnamskou komunitou a její zapojení do exilových politických struktur. Setkání symbolicky začalo v den 115. narozenin prezidenta Ho Či Mina. (...)

Jezuitští misionáři z českých zemí

24.05.2005 Vietnamský Thap Cam

Misionářská činnost v 18. století je jedním z nejvýznamnějších prvních kontaktů obyvatel českých zemí s Vietnamem. Jezuitští misionáři pronikali do společnosti v oblastech čínského kulturního okruhu zejména díky znalostem vědy a umění. Nejvýznamnějším oborem, kterým prosluli a díky kterému si vydobyli v Kočinčině a Tonkinu vysoké posty u královského dvora, bylo lékařství a lékárnictví; dále také astronomie a matematika. "To jsou jediné opory," píše r. 1741 Slezan Josef Neugebauer, "které naše křesťanské posice, nešťastnými obřadními spory tak zviklané, udržují bez pohromy a zachovávají nám přízeň vládců k Evropanům." (...)

Počet komentářů: 3

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky