Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 125, zobrazeno: 65 - 72

Zpravodajství a mnoho zajímavých článků o svátečním i všedním životě ve Vietnamu nebo ve vietnamské komunitě u nás.

Sbírka na léčbu vietnamského chlapce

07.02.2006 Aktuality a zajímavosti

Již dva měsíce probíhá rozsáhlá solidární akce na pomoc rodičům těžce nemocného vietnamského chlapce Do Anh Taie z Varnsdorfu. Rodina dluží mostecké nemocnici za péči 780 000 korun. (...)

Počet komentářů: 3

Nuoc mam

29.01.2006 Aktuality a zajímavosti

Každá oblast Vietnamu má svůj odlišný kulinářský styl, avšak jedno vietnamskou kuchyni sjednocuje - nuoc mam čili rybí omáčka, která chutná opravdu skvěle, ale, řečeno natvrdo, mnohým nosům smrdí po shnilých rybách. (...)

Přízraky vietnamské krajiny

27.12.2005 Aktuality a zajímavosti

V Náprstkově muzeu je v těchto dnech k vidění výstava amerického fotografa Craiga Barbera. Po mnohých výstavách fotografií cestovatelských, národopisných a jinak "povrchních" představuje vystavovaný soubor ojedinělou možnost nahlédnout na Vietnam ryze emotivním způsobem. C. Barber zatlačuje faktickou rovinu zobrazovaných námětů zcela do pozadí. Používá ojedinělou techniku, která v daném případě skutečně s autorským záměrem spolupracuje a pomáhá dosáhnout nevšedního dojmu. Myšlenky, které fotografovi procházely hlavou, může velmi dobře zprostředkovat následující doprovodný text k výstavě. Prolínají se v něm vzpomínky na válku a čerstvé zážitky z Vietnamu posledních let. (...)

Počet komentářů: 1

Protikorupční tažení VSR

13.12.2005 Aktuality a zajímavosti

Přibližně třetina státních úředníků ve Vietnamu oficiálně považuje korupci za přirozenou. Stranický výbor pro vnitřní záležitosti provedl a zveřejnil bezprecedentní průzkum, který zkoumal ochotu státních úředníků přijmout úplatek. Zájem o něj projevilo 32,6 procenta zaměstnanců úřadů v sedmi městech a provinciích včetně Hanoje a Ho Či Minova Města a tří ministerstev. (...)

Turistický průmysl ve Vietnamu

29.11.2005 Aktuality a zajímavosti

Pokud se chystáte v dohledné době do Vietnamu, který vnímáte jako relativně nedotčenou destinaci a skanzen tradic, mohla by vás zaujmout následující čísla. V polovině listopadu zaznamenaly vietnamské úřady letošního třímiliontého návštěvníka. Do konce roku se očekává celkově kolem 3,5 milionu turistů. (...)

Đại Sứ CH Séc tổ chức tiệc chiêu đãi kỷ niệm quốc khánh lần thứ 87 của

11.11.2005 Aktuality a zajímavosti

Nhân dịp kỷ niệm quốc khách lần thứ 87 của CH Séc, Đại sứ quán CH Séc tại Việt Nam đã tổ chức tiệc chiêu đãi trọng thể tại Hotel Dawoo tối ngày 21 tháng 10 năm 2005. Ông Phạm Quang Nghị, Bộ trưởng Bộ văn hóa đã đại diện cho chính phủ Việt Nam cùng tham gia buổi chiêu đãi và có bài phát biểu chào mừng. Ngoài ra, phía Việt Nam còn có sự tham dự của đông đảo các bạn bè, cựu học sinh, sinh viên và nhiều người đã từng học tập, sinh sống tại CH Séc. Nhiều đại diện đoàn ngoại giao các nước tại Hà Nội cũng có mặt chia vui cùng các bạn Séc. (...)

Počet komentářů: 2

Hanoj i Bangkok se připravují na možnou pandemii ptačí chřipky

26.10.2005 Aktuality a zajímavosti

Vietnamské i Thajské úřady se připravují na eventualitu pandemie ptačí chřipky. Virus by podle katastrofického scénáře napadl až každého desátého člověka. V Thajsku, kde virus H5N1 od loňska zabil 12 lidí, se příští rok má začít s pokusným očkováním lidí proti tomuto viru. Oznámila to dnes ministerstva zdravotnictví těchto asijských zemí. (...)

Adopce vietnamských dětí

23.09.2005 Vietnamský Thap Cam

Pokud jste někdy letěli z Bangkoku do Evropy, zejména do Francie, možná jste si všimli, kolik novorozeňat a kojenců cestuje spolu s vámi. Někteří rodiče své ratolesti drží tak nešikovně, jako by měli v ruce pytel s bramborami, a zrzavým, pihovatým a bledým manželům v letech se v horkém podnebí indočíny rodí snědá děťátka s hustou černou kšticí. I kdybyste o masivním importu dětí z jihovýchodní Asie do té doby nikdy neslyšeli, při nástupu do letadla vám najisto dojde, čeho jste právě svědky. (...)

Počet komentářů: 6

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky