Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 125, zobrazeno: 57 - 64

Zpravodajství a mnoho zajímavých článků o svátečním i všedním životě ve Vietnamu nebo ve vietnamské komunitě u nás.

Aktuality říjen 2006

05.10.2006 Aktuality a zajímavosti

Tropická bouře Xangsane, která zasáhla střední Vietnam, zcela zastínila návštěvu prezidenta Klause. (...)

Ve Vietnamu jsou teď ve hře miliony

12.06.2006 Vietnamský Thap Cam

Fotbalová reprezentace VSR sice ještě ničeho pořádného na mezinárodní scéně nedosáhla, přesto po zahájení fotbalového mistrovství světa v Německu napočítáme ve Vietnamu miliony aktivních hráčů. (...)

Počet komentářů: 1

Příběh Maročanů ve službách Viet Minh

22.05.2006 Vietnamský Thap Cam

Všichni mu říkají "Konzul". V křivolakých uličkách marocké Kenitry ho zná každý. Milúd Ben Saláh ben Bušajb dokáže poutavě vyprávět celé hodiny a před námi se pomalu vynořuje těžko uvěřitelný osud tohoto muže i jeho kamarádů ve zbrani. Na zdech pokoje se mísí vietnamské lampióny, kresby Hanoje a Dračí zátoky s tradičním vybavením marocké domácnosti. Ze dvou velkých obrazů na sebe hledí Ho Či Min a Mohammed V. (...)

Počet komentářů: 3

Óda na Minsk II

22.04.2006 Vietnamský Thap Cam

Vo Vietname všetci účastníci cestnej premávky usilujú o váš život. Hanojský autobus sa vás snaží rozpučiť, cyklisti pred vami idú zákerne pomaly, stáda byvolov vás chcú zhodiť do horských priepastí, pokrikujúce deti prefíkane odvádzajú vašu pozornosť a celá ázijská príroda sa proti vám spojí v jednom mohutnom sprisahaní. (...)

Počet komentářů: 2

Dny vietnamské kultury ve Slaném 2006

15.04.2006 Aktuality a zajímavosti

Poslední dubnový týden si nenechte ujít ojedinělou kulturní akci. (...)

Počet komentářů: 1

Vychází příručka pro cizince o finančních službách v ČR

06.04.2006 Aktuality a zajímavosti

Multikulturní centrum Praha vydalo novou publikaci Finanční služby v České republice: průvodce pro cizince (Dịch vụ tŕi chính tại Cộng Hòa Séc: Cẩm nang cho người nước ngoài). Cizinci v ní najdou praktické informace o specificích českého bankovnictví, seznámí se se základními bankovními produkty (založení účtu, platební karta, půjčky) a zjistí, jak nabídku jednotlivých bank porovnávat. Příručka vychází v češtině, angličtině, vietnamštině, ruštině, ukrajinštině a němčině. Publikace je k dispozici zdarma. (...)

Péče o miminko cizinky bude částečně hrazena z pojištění matky

04.04.2006 Aktuality a zajímavosti

Náklady na zdravotní péči o miminka cizinek mohou být od 1. dubna částečně hrazeny ze zdravotního pojištění matky. Pojišťovna VZP, a.s. bude od začátku dubna nabízet cizinkám nový druh pojištění, který umožní po dobu prvních tří měsíců života dítěte hradit ze zdravotního pojištění náklady na péči až do 500.000 korun. (...)

Aktuality březen 2006

14.03.2006 Aktuality a zajímavosti

Poslední týdny jsou v ČR bohaté na události spojené s vietnamskou komunitou. O kulturních počinech se snažíme informovat průběžně alespoň stručnou poznámkou ve sloupci novinek. Emoce mnohých v minulých dnech rozdráždila slova lidoveckého kandidáta do sněmovny Františka Straky. Následující řádky přinášejí několik podrobností o dění v Klubu Hanoi, reakci na aféru okolo Strakova výroku a nemůžeme vynechat sjezd Svazu vietnamských podnikatelů. (...)

Počet komentářů: 9

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky