Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 125, zobrazeno: 49 - 56

Zpravodajství a mnoho zajímavých článků o svátečním i všedním životě ve Vietnamu nebo ve vietnamské komunitě u nás.

Mnoho barev Asie bez diváků

17.06.2007 Aktuality a zajímavosti

Od 1. června do 4. července probíhá v Praze ambiciózní přehlídka asijských kultur, na níž se podílí třináct asijských zemí. Program zahrnuje hudební, taneční a jiná scénická vystoupení, ale také např. promítání filmů. Kvůli absenci jakékoli reklamy však sály Městské knihovny zejí prázdnotou. Přestože se neplatí žádné vstupné. (...)

Počet komentářů: 1

USA přijaly poprvé odpovědnost za Agent Orange?

11.06.2007 Vietnamský Thap Cam

Pod tímto nadpisem (bez otazníku) se v tisku nedávno objevila informace, že Washington slíbil uhradit téměř polovinu nákladů, přesněji 400 000 dolarů, na vypracování ekologické studie k vyčištění někdejší vojenské základny v Danangu od kontaminace vysoce jedovatým bojovým prostředkem. (...)

Počet komentářů: 10

Na Letné

05.06.2007 Aktuality a zajímavosti

V rámci doprovodného programu 12. ročníku festivalu 4 + 4 dny v pohybu se 25. a 26. května v parku na Letné uskutečnilo vietnamsko-české kulturní fórum. Průběh celé akce, jejíž realizátorem bylo občanské sdružení Mamapapa a dalším partnerem kromě Klubu Hanoi také Centrum pro studium migrace, jsme zaznamenávali na nejrůznější zvukové a obrazové nosiče. Můžete se v brzké budoucnosti těšit na krátký video záznam z akce, který zde bude ke stažení. Zatím je tu krátká zpráva z festivalové letenské pláně. (...)

Počet komentářů: 5

Mnoho barev Asie

03.06.2007 Aktuality a zajímavosti

Kulturu 13 asijských států představí výstava nazvaná Mnoho barev Asie, která se uskuteční od 6. června do 5. července v Domě U Kamenného zvonu v Praze. (...)

Počet komentářů: 1

Na hranici do krajiny trpaslíkov

01.05.2007 Aktuality a zajímavosti

Dokumentárny film o záhradných trpaslíkoch, nemeckých turistoch, vietnamských obchodníkoch, ich českých babičkách a hľadaní domova na nemecko-českej hranici. Hľadáme mladého šikovného študenta - prekladateľa. (...)

Dosloužil generál Givral, vietnamský superšpión

30.12.2006 Aktuality a zajímavosti

Obdržel mnoho státních vyznamenání, mimo jiné Řád nezávislosti II. třídy, čtyři vojenská vyznamenání a Cenu uznání za padesátiletou službu Komunistické straně Vietnamu. Byl také poslán do severního Vietnamu do převýchovného tábora, strávil rok v domácím vězení a mnoho let nesměl cestovat do zahraničí. (...)

Počet komentářů: 6

ZÚ Hanoj posílí

13.11.2006 Aktuality a zajímavosti

Česká diplomacie chystá přesun části obchodních radů z velvyslanectví v západních zemí směrem na východ. (...)

Počet komentářů: 3

Vietnamsky hovořící komunita v Jemenu

24.10.2006 Vietnamský Thap Cam

Hovoříme‑li o Jemenu, matně se nám vybaví asociace spojené s královnou ze Sáby, nebo fotografie jemenských "mrakodrapů" z nepálených cihel, které se občas objeví v některém z magazínů o cestování. Sotvakdo by hledal spojitost této odlehlé země na jihozápadě Arabského poloostrova s Vietnamem. Když si však uvědomíme, jakou roli hrál Jemen ve starověkém mezinárodním obchodu, už nám tato spojitost vůbec nemusí připadat nelogická. Myrha a kadidlo se ve Středomoří vyvažovaly zlatem a lodě mířily z jemenských přístavů i dále na východ do Indie, odkud se zboží středomořské provenience dostávalo do Jihovýchodní Asie. (...)

Počet komentářů: 4

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky