Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 125, zobrazeno: 41 - 48

Zpravodajství a mnoho zajímavých článků o svátečním i všedním životě ve Vietnamu nebo ve vietnamské komunitě u nás.

Hanoj pronásleduje pouliční prodavače

23.01.2008 Vietnamský Thap Cam

Vietnamské hlavní město Hanoj se snaží vyhnat veškeré pouliční živnostníky z chodníků. Příslušné nařízení je platné už od tohoto týdne. Ženy s vahadly a typickými kónickými klobouky prodávající květiny nebo ovoce a pokřikující prodavači s bicykly plně naloženými haraburdím byly vždy jedním ze symbolů života hanojských ulic. Stejně jako živelně rozmístěné kavárničky, občerstvení s nudlemi a pouliční holiči. (...)

Počet komentářů: 41

Liberecká strojní fakulta otevřela pobočku v Nha Trangu

08.11.2007 Aktuality a zajímavosti

Strojní fakulta Technické univerzity v Liberci otevřela dislokované pracoviště ve Vietnamu. Na Technické univerzitě v Nha Trangu začalo studovat bakalářský program Strojírenství 150 studentů. Zájem byl prý přitom zhruba dvojnásobný. První dva ročníky studenti absolvují ve Vietnamu, bakalářské studium pak dokončí v Liberci. (...)

Počet komentářů: 5

Sexuální skandál zničil nejsledovanější vietnamský seriál

03.11.2007 Aktuality a zajímavosti

Vietnamská televize zastavila vysílání svého nejsledovanějšího seriálu Deníky Vang Anh. Stalo se tak poté, co se na internetu objevilo video zachycující pohlavní styk mezi představitelkou titulní role a jejím přítelem. (...)

Počet komentářů: 94

Dny vietnamské kultury pro ZŠ

19.10.2007 Aktuality a zajímavosti

Ve dnech 22. až 24.10.2007 vždy od 9:15 do 13:00 se budou konat v Muzeu hl. m. Prahy, Na poříčí 52, Praha 8 - Florenc Dny vietnamské kultury určené základním školám. Projekt má vzdělávací charakter a jeho cílem je zlepšení povědomí o vietnamské komunitě v české společnosti. Je realizován skupinou vietnamských studentů různých pražských vysokých škol, kteří se po tři dny budou snažit seznamovat žáky, jejich rodiče a učitele s vietnamskou kulturou. Vedle poskytnutí informací učitelům, kteří mají snahu porozumět vietnamským žákům, je nedílnou součástí projektu také oproštění české veřejnosti od stereotypního pohledu na  Vietnamce jako na "stánkaře", jenž převládá v médiích. (...)

Počet komentářů: 1

V zajetí džungle

20.09.2007 Aktuality a zajímavosti

Nestává se často, aby české nakladatelství vydalo knihu českého autora, který by se zabýval problematikou historických událostí Vietnamu. Nejnovějším počinem v této oblasti je titul známého novináře a publicisty Milana Syručka s podtitulem Nejdelší válka 20. století, vydaný nakladatelstvím Epocha jako desátý svazek v rámci edice Polozapomenuté války. (...)

Počet komentářů: 31

ASEAN má čtyři křížky

16.08.2007 Aktuality a zajímavosti

Sdružení národů jihovýchodní Asie čili ASEAN (Association of Southeast Asian Nations) vzniklo pod tímto názvem v srpnu 1967, kdy se ministři zahraničí z pěti zemí tohoto regionu sešli v Bangkoku, aby podepsali tzv. Bangkocké prohlášení. Před několika dny, 8. srpna 2007, tomu bylo již 40 let. (...)

Počet komentářů: 2

Pham Tuan

18.07.2007 Vietnamský Thap Cam

V letošním roce, 17. února, oslavil kulaté 60. narozeniny Pham Tuan, vietnamský pilot a kosmonaut, první asijský kosmonaut vůbec. (...)

Počet komentářů: 2

Rozhovor s čerstvou nositelkou ceny Gratias agit, paní Nguyễn Thị Mùi

27.06.2007 Aktuality a zajímavosti

Dne 19. června 2007 proběhlo v prostorách ministerstva zahraničních věcí ČR předávání cen Gratias agit za šíření dobrého jména České Republiky v zahraničí. Většina z 16 vybraných laureátů se na Zamini dostavila osobně, aby převzala skleněný globus přímo z rukou současného ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga. Mezi nimi i jediná zástupkyně asijského kontinentu, Vietnamka Nguyễn Thị Mùi – k velké radosti všech Čechů, kteří ji znají. Znají ji ovšem většinou pod jejím českým přízviskem Lenka. Klub Hanoi byl sice přítomen předání ceny i následné soukromé oslavě s přáteli, ale při tom všem jaksi nezbyl čas na nový rozhovor, proto zde uvádíme alespoň naše starší interview s paní Mùi, dosud nezveřejněné. (...)

Počet komentářů: 154

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky