Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 125, zobrazeno: 33 - 40

Zpravodajství a mnoho zajímavých článků o svátečním i všedním životě ve Vietnamu nebo ve vietnamské komunitě u nás.

Prudké deště

01.11.2008 Aktuality a zajímavosti

Po středním Vietnamu zažívá i severní Vietnam už několik dní téměř nepřetržité dešťové smrště. Hovoří se o dvou desítkách mrtvých, z toho pět v hlavním městě. Hanoj údajně nezažila tolik vody už 35 let. V sobotu si město na několik hodin ulevilo, čekají se však další srážky. (...)

Pomozte sepsat zajímavé příběhy cizinců žijících v Čechách

12.05.2008 Aktuality a zajímavosti

V těchto dnech odstartoval zajímavý projekt společnosti Cross Czech ve spolupráci s Mezinárodní organizací pro migraci (IOM), díky kterému budou sepsány zajímavé příběhy cizinců žijících v České republice. Příběhy cizinců budou  uloženy v digitální podobě a zpřístupněny (bez osobních údajů) široké veřejnosti, aby se česká společnost lépe seznámila s životem cizinců u nás, a to srozumitelnou formou osobních příběhů. Vyzýváme ke spolupráci na této zajímavé aktivitě ty cizince, kteří by byli ochotni strávit půlden svého času a vyprávět o svém životě a novém domově za hranicemi své rodné země. (...)

Počet komentářů: 16

Zima v Hanoji

12.04.2008 Vietnamský Thap Cam

Tak trochu jsme se na ní připravovali, poznali jsme tamní počasí zkraje března; tehdy jsme také dlouho neotáleli a rychle zmizeli na jih. Že se nám ovšem totéž letos nepoštěstí za celý leden a únor, a navíc zažijeme zimu, kterou podle místních Vietnam nepamatoval padesát let, s tím jsme opravdu nepočítali. (...)

Počet komentářů: 17

Saigon i Hanoj budou mít metro?

07.04.2008 Vietnamský Thap Cam

Poslední půlrok přinesl i ve vietnamských médiích řadu diskusí na téma doprava. Motorkové a automobilové zácpy se pro obyvatele Ho Či Minova Města (Saigonu) i Hanoje staly denním chlebem, a je to den ze dne horší. (...)

Počet komentářů: 24

Boj s ptačí chřipkou ve Vietnamu má novou naději

03.04.2008 Aktuality a zajímavosti

Boj s ptačí chřipkou ve Vietnamu má novou naději – testování vlastní vakcíny na lidech již začalo. (...)

Nejlepší vietnamský brankář se teď jmenuje Phan Van Santos

12.03.2008 Vietnamský Thap Cam

Fotbalové kluby ve Vietnamu moc dobře vědí, že jednou z cest, jak dosáhnout lepší výsledky a stoupat tak po žebříčku nejlepších, je přijmout mezi domácí hráče i posily ze zahraničí. Nejdou však jen střídmou cestou basketbalistů, kteří angažovali hráče z Číny, Mongolska nebo kouče z Filipín, leč obhlížejí se mnohem dál, i za hranice asijského kontinentu. Například z Česka nastoupil do hanojského klubu The Cong Michal Šilhavý. A Vietnamci sahají klidně i do země fotbalu snad nejvíce zaslíbené - do Brazílie. (...)

Počet komentářů: 3

Neseme vám myš, sousede!

24.02.2008 Aktuality a zajímavosti

Stovky domácností v kraji navštívily tento týden myši. Není to ale důsledek přemnožení hlodavců. Češi jen společně se svými asijskými sousedy oslaví příchod nového roku. V čínském lunárním kalendáři letos došla řada na myš – či lépe krysu. (...)

Počet komentářů: 2

Pivo a uhorka

11.02.2008 Vietnamský Thap Cam

V Indočíne je niekedy večer taký dusný, že sa nedá spať. Ako teraz, keď zase sedím pri hanojskom pive a od susedného stola na mňa volajú Vienamci, aby som si prisadol. Nejdem. Píšem a v spoločnosti aj tak nie je žiadna študentka, ktorá by sa na mňa usmievala. Nejdem, radšej dopijem pivo a vrátim sa do izby, kde sa už na mňa tešia jašterice, stonožky a šváby. Študenti kričia na celú krčmu: "Mot hai ba go! Mot hai ba go!" a za bujarej veselice do seba obracajú poháre. Akoby bol tento večer posledný a oni zajtra, tak ako kedysi ich otcovia a dedovia, odchádzajú do džungle bojovať so všetkými možnými nepriateľmi, ktorí Vietnamu odjakživa závideli jeho bohatstvo a chceli sa zmocniť jeho krásy. V skutočnosti pôjdu zajtra do školy, kde sa budú učiť vysokú matematiku, programovať a bifliť sa cudzie jazyky. (...)

Počet komentářů: 7

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky