Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 125, zobrazeno: 25 - 32

Zpravodajství a mnoho zajímavých článků o svátečním i všedním životě ve Vietnamu nebo ve vietnamské komunitě u nás.

Obřady Vu Lan na Svatém Kříži

31.08.2010 Aktuality a zajímavosti

Ve středu 18. srpna došlo v areálu chebského obchodního centra Asia Dragon Svatý Kříž hned ke dvěma významným událostem: jednak zde proběhly obřady velkého buddhistického svátku Vu Lan k uctění matek a otců, jednak tu byl při této příležitosti slavnostně otevřen zbrusu nový buddhistický chrám Giác Đạo - stavba o rozloze 600m², se sochou bóddhisattvy Quan Am v otevřeném prostranství před ní. (...)

Počet komentářů: 3

Vietnam má nejdelší lanový most v jihovýchodní Asii

25.04.2010 Aktuality a zajímavosti

Delta Mekongu na sebe v posledních dnech upoutala pozornost hned několikrát. Nejdříve uspořádáním prvního ročníku mezinárodního Festivalu ovoce v My Tho. Nyní zahájením mezinárodního Festivalu mořských plodů v Can Tho – a současně s tím také otevřením nového mostu vedoucího k témuž městu. To je ovšem událost ze všech nejdůležitější. (...)

Počet komentářů: 2

Jak propagovat vietnamskou literaturu

28.01.2010 Vietnamský Thap Cam

Ve dnech 5.-11. ledna 2010 uspořádal Svaz vietnamských spisovatelů bezprecedentní akci: týdenní fórum, jehož cílem byla propagace vietnamské literatury na mezinárodním poli. Na velké literární setkání se dostavili zahraniční delegáti z více než 20 zemí (překladatelé, reprezentanti spisovatelských svazů, ale též vydavatelé), a samozřejmě také vietnamští spisovatelé, překladatelé. V Hanoji se tak sešly celkem asi tři stovky účastníků. (...)

Počet komentářů: 7

Když vietnamskou komunitu hraje vietnamská komunita

26.11.2009 Aktuality a zajímavosti

V rámci letošního ročníku Pražského divadelního festivalu německého jazyka se už podruhé v Praze (a na českých festivalech potřetí) představila čím dál slavnější německo-švýcarská divadelní skupina Rimini Protokoll - tentokrát se sociologickým a dokumentárním pohledem na pohraniční vietnamské komunity mezi Německem a Českem. (...)

Projekt rozvojové spolupráce ve středním Vietnamu

09.11.2009 Vietnamský Thap Cam

Od listopadu 2006 probíhá v provincii Thua Thien Hue projekt bilaterální rozvojové spolupráce mezi Vietnamem a ČR Sociální začleňování ohrožených skupin obyvatel provincie Thua Thien Hue. (...)

Počet komentářů: 1

Od smrti prezidenta Ho Či Mina uplynulo 40 let

08.09.2009 Aktuality a zajímavosti

Ho Či Min (vlastním jménem Nguyen Tat Thanh) se narodil ve středním Vietnamu v provincii Nghe An dne 19. května 1890. Jeho otec Nguyen Sinh Huy byl zaměstnancem francouzského lycea a měl pověst učence a intelektuála. (...)

Počet komentářů: 23

Vánoce ve Vietnamu

12.01.2009 Aktuality a zajímavosti

"Vánoce se u nás neslaví," říkali mi mí vietnamští známí. Jenže byli, myslím, všichni z Hanoje. A Hanoj a Saigon, to je pomalu jako města ve dvou různých zemích. (...)

Počet komentářů: 6

Jak v Saigonu prožíváme skandál s melaminem

12.11.2008 Vietnamský Thap Cam

Vietnam, jakožto sousední země Číny, je hodně zasažen skandálem s melaminem. Navíc je to země, kde je mléko považováno téměř za zázračný nápoj pro děti a také pro seniory. Pije ho tu každý, kdo si to může dovolit. (...)

Počet komentářů: 5

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky