Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 125, zobrazeno: 17 - 24

Zpravodajství a mnoho zajímavých článků o svátečním i všedním životě ve Vietnamu nebo ve vietnamské komunitě u nás.

Země lotosového květu

24.08.2013 Aktuality a zajímavosti

Po dvou letech opět vychází PLAV z Asie, tentokrát se zaměřuje na literaturu Vietnamu. Přestože soužití s vietnamskou menšinou již po několik desetiletí není v naší zemi nic nevídaného, ucelených publikací s překlady z vietnamštiny u nás existuje jen poskrovnu. Toto číslo alespoň ve stručnosti představuje významné vietnamské autory a autorky prózy i poezie. Jistě nikoho nepřekvapí, že na jeho obsahu se velkou měrou podíleli též členové Klubu Hanoi. (...)

Počet komentářů: 1

O Vietnamu dětem

14.04.2013 Aktuality a zajímavosti

Souhlasíte-li s názorem, že každá kultura je jedinečným inspiračním zdrojem a ve stejném duchu je nutné představovat ji i těm nejmenším, pak věnujte pozornost následujícímu článku. (...)

Tự nguyện hồi hương thương thường là con đường cuối

28.03.2013 Vietnamský Thap Cam

Nhiều lúc mình đúng là một thằng tốt bụng không đúng lúc, không đúng chỗ. Nhưng lần này, không tốt bụng làm sao được khi nhìn thấy người đồng hương của mình gần như sắp chết rét cóng trước cửa của sở cảnh sát ngoại kiều Praha. (...)

Mezinárodní kongres esperantské mládeže v Hanoji, aneb esperanto ve Vietnamu

15.03.2013 Vietnamský Thap Cam

Bylo by mylné se domnívat, že obliba nejrozšířenějšího mezinárodního jazyka se omezuje pouze na evropský kontinent. Fakt, že tento umělý jazyk si našel své příznivce také ve vzdáleném Vietnamu, bude pro mnohé překvapující. Esperanto se těší přízni nejen u starší vietnamské generace, ale také mezi tamějšími mladými studenty. I přes odlišnou jazykovou strukturu esperanta a vietnamštiny, snad také díky předchozí znalosti nějakého světového jazyka, jsou leckteří z nich schopni dosáhnout v esperantu skutečně velmi slušné jazykové úrovně. (...)

Rozhovor s Ivem Vasiljevem, spoluautorem vznikajícího Velkého učebního česko-vietnamského slovníku

08.03.2013 Aktuality a zajímavosti

Vietnamista Ivo Vasiljev a překladatel Nguyễn Quyết Tiến se pustili do velkého díla. Právě vyšel 1. díl jejich Velkého učebního česko-vietnamského slovníku. Jen tento díl má 632 stran, bez gramatické přílohy 568. Zahrnuje slovní zásobu počínající písmeny A-G. Obrátil jsem se na p. Iva Vasiljeva, aby nám odhalil zákulisí této náročné práce, a vysvětlil, jaké je jeho zaměření a perspektivy jeho zdárného dokončení. (...)

Počet komentářů: 5

Vietnamský přízvuk v češtině – pomozte zajímavému lingvistickému výzkumu

07.10.2012 Aktuality a zajímavosti

Na katedře fonetiky FFUK probíhá v současné době velmi zajímavý a rozsáhlý výzkumný projekt s cílem analýzy přízvuku v češtině nejrůznějších cizinců žijících v ČR. (...)

Jak se snažím naučit vietnamsky

02.06.2012 Vietnamský Thap Cam

Auta, motorky a všechno, co "smrdí benzínem", mě nikdy nezajímalo. Na motorkáře jsem hleděl jako na potenciální dárce orgánů a hlupáky, kteří ohrožují nejenom sebe, ale i všechny okolo. Zdá se vám to jako nesmyslný začátek článku o tom, jak jsem se rozhodl naučit vietnamsky? Čtěte dál a pochopíte. (...)

Počet komentářů: 5

Hanoj slaví tisíc let

28.09.2010 Aktuality a zajímavosti

V Hanoji se chystá největší sláva od konce války: 10. října zde vyvrcholí oslavy tisíce let města. Oficiálně se vznik Hanoje počítá od chvíle, kdy si toto místo zvolil první král dynastie Ly v r. 1010 za své sídelní město. (...)

Počet komentářů: 1

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky