Obsah rubriky "Aktuality a zajímavosti"

Stránek celkem: 125, zobrazeno: 113 - 120

Zpravodajství a mnoho zajímavých článků o svátečním i všedním životě ve Vietnamu nebo ve vietnamské komunitě u nás.

Vietnamští studenti v Japonsku

13.08.2003 Vietnamský Thap Cam

Vzhledem k tomu, že většinu zahraničních studentů v Japonsku tvoří Asiaté, nikoho nepřekvapí, že vedle nejpočetnějších Číňanů se zde setká také s Vietnamci. Na mé koleji (v Tokiu), kde bydlí několik stovek studentů z různých zemí světa, jich je přibližně dvacet pět. Pro srovnání - Češi jsme zde pouze dva. (...)

Červen měsíc internetu

13.08.2003 Aktuality a zajímavosti

Měsíc červen přinesl několik na sobě nezávislých událostí v oblasti vietnamského internetu: byl uvězněn další tzv. „kybernetový disident“, Komunistická strana Vietnamu otevřela své nové webové stránky a v rámci příprav na SEA Games (prosinec 2003) jsou budována centra připojení pomocí bezdrátového internetu. (...)

Kto chce ovládať vo thuat, musí piť fľaškového Tigra

13.08.2003 Vietnamský Thap Cam

Neďaleko Hočiminovho mauzólea sa nachádza zvláštna kuriozita - piváreň, kde čapujú pravú Plzeň. Bol som tam len raz. Na stenách viseli dobové fotografie, v kúte dymili vonné tyčinky na oslavu predkov, a cez okno sa naskytal pohľad na rušnú ázijskú ulicu. (...)

Počet komentářů: 4

Na guláš a knedlíky ve Vietnamu zapomeňte

12.08.2003 Vietnamský Thap Cam

Když potkáte ve Vietnamu na ulici kamaráda,  po první, hovorové otázce: „Ahoj, kam jdeš?“, následuje druhá, důležitější: „Už si jedl?“. Není důležité, jestli je ráno nebo večer, člověk musí být pořád sytý. Když zrovna není, je nutné to co nejrychleji napravit. (...)

Počet komentářů: 38

Keď ste už dorazili do Hanoja, spýtajte sa svojho srdca, či je dôvod náhliť sa

11.08.2003 Vietnamský Thap Cam

Na pagodu Tây Phương založenú kráľom Lý Thái Tổ v 11. storočí, vedie 284 schodov vytesaných do kameňa, lemovaných z oboch strán žľabmi, po ktorých stekala kedysi voda a podľa inej verzie v nich do strmého kopca mnísi tlačili kolesá vozov. (...)

Začal nový rok...

11.08.2003 Vietnamský Thap Cam

Ve Vietnamu a ve většině států na Dálném Východě začal letos nový rok podle našeho evropského kalendáře 1. února. Je na čase si tohoto zásadního rozdílu v pojetí začátku nového roku všimnout, ale zamyslet se i nad tím, z čeho tato odlišnost pramení a jak vietnamský kalendář funguje. (...)

Stručně o vietnamských zemědělských prvenstvích

10.08.2003 Vietnamský Thap Cam

Tentokrát jsem pro Vás nachystala pár neucelených, zmatených výkřiků z vietnamského hospodářství. Čerpala jsem z internetu (například z webové stránky vietnamského Ministerstva zemědělství) různých tiskovin (Agence France Presse, Vietnam News…).
Mimo níže uvedených plodin je na tom Vietnam dobře také s produkcí kaučuku, ale bohužel jsem nesehnala věrohodné údaje. Pokusím se průběžně informace opravovat a doplňovat. (...)

Počet komentářů: 2

Lepší už to nebude

10.08.2003 Vietnamský Thap Cam

Máte pocit, že Vietnam je zapadákov světa, destinace vhodná jen pro dobrodruhy a odpadlíky? Tak vězte, že zanedlouho budete litovat, že jste zaváhali a tento opovrhovaný kout ještě nenavštívili. (...)

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105  113  121   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky