Obsah rubriky "Činnost Klubu Hanoi"

Stránek celkem: 105, zobrazeno: 25 - 32

Akce, na něž se můžete těšit a na jejichž přípravě se můžete podílet. Právě probíhající aktivity, u nichž byste neměli chybět. Historie činnosti Klubu Hanoi v minulosti dávné i nedávné.

Kurzy česko-vietnamských interkulturních asistentů/asistentek

15.02.2013 Činnost Klubu Hanoi

Jste z Prahy, Varů, Chebu či z Ústeckého kraje a umíte česky a vietnamsky? Chcete získat cenné znalosti, dovednosti a zkušenosti a napomáhat vzájemnému poznávání obou kultur? Chcete se naučit správně tlumočit a pracovat jako interkulturní poradce v rámci nevládních organizací i státních institucí ČR? (...)

Počet komentářů: 7

Druhý rok projektu podpory odborného vzdělávání ve Vietnamu

01.02.2013 Projekt rozvojové spolupráce

V roce 2012 proběhly další aktivity projektu, které stojí za pozornost. (...)

Klobouk dolů

29.11.2012 Projekt rozvojové spolupráce

Školení v Hanoji říjen-listopad 2012 (...)

Co se podařilo v (nejen) Chomutově

07.11.2012 Projekt v Ústeckém kraji

K poslednímu září tohoto roku skončil osmnáctiměsíční projekt Klubu Hanoi, podpořený Nadací Open Society Fund Praha a realizovaný zčásti v Ústeckém kraji (s ohledem na vysoký počet vietnamských rezidentů a současně nedostatek informací o jejich životě) a zčásti v Praze. Jak byl úspěšný, se dozvíte v následujících odstavcích. (...)

Mládí vpřed (nový projekt KH)

01.08.2012 Projekt pro mladé

Současná doba ekonomickým výdělkům středních a nižších vrstev příliš nepřeje; jejich příjmy stále klesají či stagnují. Současně mnoho mladých Vietnamců, kteří přijeli do ČR v posledních pěti, šesti letech, uvažuje o návratu. Nenašli zde vysněné uplatnění, mnozí jsou dokonce podporováni rodinou z Vietnamu, ačkoli původní představa byla příjmem z ČR rodinu ve Vietnamu zabezpečit.

Ovšem pro ty, kteří jsou výrazně motivováni zůstat, chtějí se něco dozvědět o české zemi, zdejších lidech a společnosti a chtějí být v budoucnu úspěšnější v sociální a ekonomické oblasti a na trhu práce, může být užitečný náš nový projekt! (...)

Počet komentářů: 1

Další projekt KH, aneb podporujeme profesionalizaci zprostředkovatelských služeb migrantům v ČR

18.07.2012 Projekt EURES

Již delší dobu se diskutuje o kvalitách zprostředkovatelských služeb pro migranty v ČR a neoddiskutovatelným faktem je, že z velké části jsou tyto služby poskytovány neprofesionálně. Podporou jejich profesionalizace se Klub Hanoi zabývá dlouhodobě; už v roce 2007 jsme jako první organizace vytvořili pilotní vzdělávací modul pro česko-vietnamské interkulturní asistenty, jejichž posláním je dovést příslušníky české a vietnamské kultury k efektivní komunikaci na profesionální úrovni. Druhý pilotní modul jsme realizovali v roce 2011. Z obou kurzů vznikla skupina vyškolených dvoujazyčných česko-vietnamských interkulturních asistentů, kteří mají široké uplatnění nejen v Klubu Hanoi, ale i mimo něj. (...)

17.05.2012 Projekt Spokojené sousedství

V rámci projektu Spokojené sousedství - česko-vietnamský integrační projekt nejen pro městskou část Praha Libuš poskytoval Klub Hanoi pravidelně emailové, telefonické a osobní poradenství. Na téma vietnamské kultury, historie migrace a integrace Vietnamců v ČR, soužití vietnamské komunity a majority atp. jsme konzultovali studentské práce, zprostředkovávali kontakty a informace novinářům, státním institucím, nevládním organizacím i široké veřejnosti. V jediném roce se na nás obrátilo téměř 600 subjektů. (...)

Počet komentářů: 4

První projekt Klubu Hanoi v oblasti rozvojové spolupráce

24.04.2012 Projekt rozvojové spolupráce

Před čtyřmi lety se Klub Hanoi rozhodoval o svém budoucím směřování. V reakci na vývoj situace v oblasti vietnamské migrace do ČR se začal více zaměřovat nejen na integrační aktivity v ČR, ale i na rozvojové projekty ve Vietnamu. Následující text stručně představuje Klub Hanoi v rouchu realizátora projektů rozvojové spolupráce. (...)

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81  89  97  105   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky