Obsah rubriky "Vietnamci v ČR"

Stránek celkem: 57, zobrazeno: 49 - 56

Informace ze světa Vietnamců v České republice. Kultura, novinky, rozhovory, studie.

Multikulturní Lucerna

03.12.2006 Vietnamci v ČR

V sobotu 25. 11. byly v Lucerně uspořádány dvě ojedinělé akce - Multikulturní odpoledne pro děti a Polévková soutěž. (...)

Počet komentářů: 5

Chrastavské děti

11.07.2006 Vietnamci v ČR

Letos v červenci tomu bude padesát let od příjezdu první větší skupiny Vietnamců do naší republiky. (...)

Počet komentářů: 5

Další velkolepá várka vietnamského popu pro české Vietnamce

25.04.2006 Vietnamci v ČR

Minulý týden se konal další z velkých koncertů vietnamského popu, uspořádaný vietnamskou komunitou v ČR. Jako obvykle byla uspořádána dvě představení: tentokrát nejdříve v Chebu (ve středu 19. dubna 2006), a potom o několik dní později v Praze (v neděli 23. dubna). Stovky vietnamských a pár českých diváků si opět mohlo vyposlechnout několik hlasů, jež v posledních letech hýbou vietnamskou popovou scénou. (...)

Počet komentářů: 9

Vu Quoc Chinh (11. 4. 1945 – 7. 3. 2006)

10.03.2006 Vietnamci v ČR

V úterý ráno zemřel po kratším pobytu v nemocnici v Hanoji zřejmě nejznámější příslušník vietnamské komunity v České republice, malíř Vũ Quốc Chính. (...)

Vietnamský tisk v ČR na vzestupu

31.10.2005 Vietnamci v ČR

Spousta českých Vietnamců se pomalu začíná smiřovat s tím, co pro většinu z nich bylo donedávna jen těžko připustitelné: že právě tady si musejí zařídit svůj nový domov. Nejsou tu už jen proto, aby vydělávali a přežili, popř. aby pomáhali rodinám ve Vietnamu, ale aby tu žili. Se vším, co k tomu patří. A dnes už k tomu patří i několik vlastních časopisů ve vietnamštině. (...)

Počet komentářů: 22

Historie imigrace z Vietnamu do českých zemí

31.05.2005 Vietnamci v ČR

Historie vietnamské imigrace má důležité místo v pochopení současné existence Vietnamců v českých zemích. Relativně dobré zkušenosti s životem v Československu před rokem 1989 sehrávají zásadní roli při volbě ČR jako cílové země imigrantů. Znalost reálií je dále významnou výhodou při adaptaci komunit v českém lokálním prostředí. (...)

Počet komentářů: 11

Nová regionální pobočka Svazu Vietnamců v ČR

12.12.2004 Vietnamci v ČR

Lokální organizaci při celostátním Svazu Vietnamců v ČR založili tento týden plzeňští a domažličtí Vietnamci. (...)

Počet komentářů: 2

Josef a Ly – rozhovor s Nguyen Le Hoangem

14.11.2004 Vietnamci v ČR

Od pondělí 15.11. budete moci po sedm pondělních večerů sledovat vždy od 20:00 na ČT 1 nový český seriál režisérky Zuzany Zemanové o přátelství desetiletého Josefa a jeho stejně staré spolužačky, vietnamské holčičky Ly. (...)

Počet komentářů: 110

<<   1  9  17  25  33  41  49  57   >>

Máte ambice prosadit se v oblasti prodeje? Společnost EURO NÁŘADÍ s.r.o., jeden z největších distributorů stavebního a zahradního nářadí v ČR a SR, hledá česky a vietnamsky hovořícího kolegu na pozici: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - region PRAHA a okolí.

Máme NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY!
Náš nový název volal i po nových a modernějších webových stránkách. Máme je! :-) Postupně přesuneme i všechny články odsud na www.sea-l.cz. Informace tam najdete nejen v češtině, ale i ve vietnamštině a angličtině. Aktuality a spoustu fotek z našich akcí najdete také na Facebooku: v češtině a ve vietnamštině. (27.02.2018)

Chcete se naučit vietnamsky?
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky! (14.02.2018)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví