Obsah rubriky "Vietnamci v ČR"

Stránek celkem: 57, zobrazeno: 25 - 32

Informace ze světa Vietnamců v České republice. Kultura, novinky, rozhovory, studie.

Příběh pana Le Kim Thanh

06.02.2009 Vietnamci v ČR

Pan Le Kim Thanh (1983) je z chudé vesnické oblasti ležící ve středním Vietnamu. Má střední vzdělání s maturitou. Po ukončení studia nastoupil základní vojenskou službu. Jako nejstarší ze tří sourozenců se cítil zodpovědný za pomoc rodině a rozhodl se jít pracovat do ciziny. Rodiče jsou již starší a všichni žili ve velice chudých až nuzných poměrech. Nejprve se pokoušel jít do Jižní Koreje, ale nakonec se mu podařilo na základě zprostředkování agenturou práce Vietvanda, s.r.o. získat pracovní vízum do České republiky. Cena za získání této pracovní příležitosti ale byla 6.000 USD, které musel zaplatit před odjezdem. (...)

Počet komentářů: 119

Blogerky a blogeři made in Czech&Vietnam

11.07.2008 Vietnamci v ČR

Blogující mladí Vietnamci se stali na českých portálech už téměř fenoménem; zájem o jejich články napovídá, že téma dorůstající generace dětí vietnamských imigrantů (potažmo téma vietnamské komunity v Čechách) je pro české čtenáře (a nejen pro ty) opravdu atraktivní. Vlastně není divu: díky těmto blogům může česká veřejnost nahlédnout do mentality, zvyků, pocitů a postojů lidí, kteří s námi žijí už tolik let, ale jen málokdo o podobě jejich života něco tuší. (...)

Počet komentářů: 34

Léto v Potůčkách

14.06.2008 Vietnamci v ČR

Příhraniční obec Potůčky bývala místem, kde - jak se říká - lišky dávají dobrou noc; v provozu byl toliko jeden hostinec a dominantou kostel Navštívení Panny Marie. Otevření hraničního přechodu Potůčky - Johanngeorgenstadt pro pěší v roce 1991 však obyvatelům přineslo nepoznané: do poklidných končin, kterými zřídkakdy projelo auto, začaly proudit tisíce návštěvníků z Německa, jimž jediná hospoda čtvrté cenové kategorie neměla příliš co nabídnout. (...)

Počet komentářů: 15

V prvním buddhistickém chrámu v ČR

13.05.2008 Vietnamci v ČR

Město Vansdorf, ležící ve Šluknovském výběžku, přímo na hranici s Německem, si od ledna 2008 může ke svým stávajícím pozoruhodnostem přičíst novou kulturní položku: vietnamská komunita zde zřídila vůbec první buddhistický chrám v ČR. Lze ho najít na adrese Žitavská ulice č. 1904. Nejde o novou budovu, ale starší dvoupatrový dům, který se zvenčí odlišuje pouze vlajícími praporky a nápisem Chua Thien An. (...)

Počet komentářů: 13

Neděle

30.04.2008 Vietnamci v ČR

Nedávno jsem na internetu pátrala, kam se přestěhovaly slovenské bohoslužby, a v nabídce se mi objevily i bohoslužby vietnamské. Docela mně to překvapilo, dosud jsem slyšela jen o vietnamských katolících, kteří se pravidelně scházejí v Chebu, a také o každoročních vietnamských bohoslužbách na Nový rok v Praze v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí. Na tuto bohoslužbu se sjíždějí Vietnamci i ze vzdálenějších krajů ČR a v tomto roce mši svatou dokonce celebroval kardinál Vlk. (...)

Počet komentářů: 8

Rozhovor: Nguyen Thu Hanh (Hanička)

16.02.2008 Rozhovory

Studium: Studuji na osmiletém gymnáziu v Praze.
Info: Jedna z tanečnic TTTM Sapy a Vietflirtu, Miss Vietnam Junior 2007
Věk: 16 let.
(...)

Počet komentářů: 11

Jak jsme oslavili Nový rok

14.02.2008 Vietnamci v ČR

Sedím ve vlaku jedoucím k nám na venkov. Jenže místo krajiny Železných hor vidím ulice Hanoje, jež jsou přecpané lidmi na motorkách a kolech. Na křižovatkách bezmocně stojí policisté. Lidé spěchají za nákupem. Vidím svoji babičku, jak vybírá na trhu "vánoční stromeček" - rozhoduje se mezi voňavým mandarinkovníkem a velkou broskvoní. (...)

Počet komentářů: 5

Rozhovor: Nguyen The Phuong

09.02.2008 Rozhovory

Studium: V současné době jsem studentem VŠ na Fakultě Elektrotechnické ČVUT v Praze.
Věk: 22 let.
(...)

Počet komentářů: 117

<<   1  9  17  25  33  41  49  57   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky