Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Hlavní stránka Klubu Hanoi
Mapa stránek  -  Fonty  -  RSS  
 
 

Obsah rubriky "Vietnamci v ČR"

Stránek celkem: 57, zobrazeno: 17 - 24

Informace ze světa Vietnamců v České republice. Kultura, novinky, rozhovory, studie.

Potomci vietnamských přistěhovalců a české občanství (část I.)

04.01.2012 Vietnamci v ČR

Za posledních dvacet let došlo v České republice k významné demografické změně u přistěhovaleckých skupin, jež je přinejmenším výzvou současnému systému udělování českého občanství. (...)

Vzorná menšina nebo žluté nebezpečí?

20.12.2011 Vietnamci v ČR

Již několik desetiletí v západním světě přežívají dva základní stereotypy vztahující se k imigrantům přicházejícím z asijských zemí. Podle jednoho představují menšinu, ze které by si ostatní minority měly vzít příklad. Podle druhého jsou nebezpečím, konkurencí pro západní obyvatele v oblasti pracovního trhu, vzdělání a postupu na společenském žebříčku. (...)

Počet komentářů: 4

Můžeme londýnské nepokoje čekat i v Praze?

08.08.2011 Vietnamci v ČR

Multikulturalismus, ano či ne, ptají se lidé čím dál intenzivněji od té doby, co světem obletěly zprávy o nedávném masakru v Norsku a současném rabování v Londýně. (...)

Počet komentářů: 1

Vietnamská kultura v matičce měst

28.03.2011 Vietnamci v ČR

Máte ještě v paměti nedávnou výstavu Vietnam v Praze v Muzeu hl. m. Prahy? K vytvoření koncepce výstavy bylo třeba získat přehled o celé široké škále vlivů vietnamské kultury na kulturu Prahy, a v rámci příprav proto vznikla jednak speciální česko-vietnamská expertní skupina, která měla za úkol koncepci navrhnout, ale i zajímavá sonda mezi "obyčejnými" českými a vietnamskými Pražáky. (...)

Počet komentářů: 8

Vietnamci že nemají zájem o integraci?

19.07.2010 Vietnamci v ČR

Po přečtení zprávy ve vietnamských komunitních novinách o kurzu českého jazyka, probíhajícím zdarma v areálu obchodního centra Sapa, rozhodl jsem se – jako hodně dalších Vietnamců – přihlásit. (...)

Počet komentářů: 18

Šrámkův statek ožil lidovými tanci, hudbou a exotikou

28.06.2010 Vietnamci v ČR

Vietnamské tklivé tóny, vášnivý romský zpěv, africké žhavé rytmy, slovenská cimbálovka, německé lidové písně, mongolská jurta a k tomu směsice jazyků: čeština, slovenština, vietnamština, mongolština, němčina, ukrajinština a konžská francouzština. I tak by se dal v úvodu představit první ročník Festivalu národnostních menšin, jenž se konal 29. května na Šrámkově statku v Pileticích u Hradce Králové. (...)

Seznamte se s BepViet

05.01.2010 Vietnamci v ČR

Máte rádi vietnamskou kuchyni? Pak jistě oceníte webové stránky, které v češtině seznamují se surovinami z Vietnamu, bez nichž se vietnamská kuchyně neobejde. (...)

Počet komentářů: 7

Svátek dětí Tet trung thu po česku

18.10.2009 Vietnamci v ČR

Vietnamské děti neslaví svůj svátek 1. června jako děti české, ale až na podzim, za úplňku 15. dne 8. měsíce dle lunárního kalendáře. V tento den, kdy je měsíc nejkulatější a nejjasnější, oslavovali kdysi lidé ve Vietnamu sklizeň, předpovídali příští úrodu a obětovali dárky předkům a nejrůznějším božstvům. Dnes tento Svátek uprostřed podzimu patří hlavně dětem. Traduje se, že zvolené datum souvisí s odpočinkem po sklizni, kdy měli rodiče více času se dětem věnovat. Kořeny svátku, jeho tradiční prvky a atmosféru v české kotlině si pojďme přiblížit následujícími řádky a obrázky. (...)

Počet komentářů: 1

<<   1  9  17  25  33  41  49  57   >>

 

Často kladené dotazy

Klub Hanoi nabízí doporučení a kontakty z oblasti nejčastějších dotazů na vietnamskou kulturu a komunitu v ČR.

Aktuálně

Máme NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY!
Náš nový název volal i po nových a modernějších webových stránkách. Máme je! :-) Postupně přesuneme i všechny články odsud na www.sea-l.cz. Informace tam najdete nejen v češtině, ale i ve vietnamštině a angličtině. Aktuality a spoustu fotek z našich akcí najdete také na Facebooku: v češtině a ve vietnamštině. (27.02.2018)

Chcete se naučit vietnamsky?
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky! (14.02.2018)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

Zobrazit starší novinky