Obsah rubriky "Recenze"

Stránek celkem: 47, zobrazeno: 25 - 32

Rubrika recenzí přináší pohled fundovaných autorů na zajímavé publikace týkající se Vietnamu a jihovýchodní Asie.

Zájezd do Barmy očima výřečného průvodce

09.12.2010 Recenze

Barma (Myanma) jistě patří mezi ty země, které se dokážou silně vrýt do paměti mnohým z těch, již je navštíví. Není divu, že mohou inspirovat i k napsání prózy. Možná překvapivější je, že se do psaní o Barmě pustila právě Olga Walló, známá režisérka televizního dabingu. Vyšla z toho aktuální stylizovaná zpráva jménem Barma – pohled profesionálního průvodce. (...)

Hrozba bílého boha v jihovýchodní Asii

10.09.2010 Recenze

Mnohé diváky a čtenáře může Tomáš Ryška svými zprávami z jihovýchodní Asie šokovat. Jeho téměř tříleté výzkumy mezi Akhy v Thajsku a Laosu vyústily mimo jiné v "investigativní dokumentární film" Zajatci bílého boha – který byl vysílán i v ČT a lze jej nadále zhlédnout online; a také v román Svět bílého boha, jejž nyní vydalo nakladatelství Jota. V knihkupectvích lze sehnat obé v jednom balení, a popravdě řečeno, stojí za to vidět film i číst knihu. (...)

Počet komentářů: 3

Vietnamská konverzace do kapsy

24.08.2010 Recenze

Brněnské nakladatelství Lingea vydalo v řadě svých kapesních jazykových příruček (po řadě dalších jazyků) také česko-vietnamskou konverzaci. Knížka Vietnamština – konverzace je přes svůj drobný formát překvapivě hutná po obsahové stránce (celkem 320 stran) a zahrnuje solidní slovní zásobu. Působí poněkud zvláštně, že se pod toto úctyhodné dílko nepodepsal žádný konkrétní autor – nebudeme-li za něj považovat "autorský kolektiv pracovníků Lingea s.r.o.". Tím spíš, že stydět by se za něj nemusel. (...)

Počet komentářů: 7

Již třetí český knižní průvodce po Vietnamu

01.07.2010 Recenze

O tom, že kurs Vietnamu u českých turistů pozvolna, avšak neustále stoupá, není pochyb. Dokazuje to i skutečnost, že česká nakladatelství neváhají vydávat další knižní průvodce po této zemi – což by ještě před pár lety představovalo komerční propadák. Po svazcích z edic Lonely Planet (vydalo nakl. Svojtka & Co v r. 2006) a Rough guide (nakl. Jota 2008) vyšel nyní již třetí průvodce po Vietnamu přeložený z angličtiny, tentokrát v nedávno vzniklé řadě National Geographic: Vietnam – velký průvodce. (...)

Počet komentářů: 10

Nejen výstava, ale i ediční počin!

17.04.2010 Recenze

Výstava Vietnam v Praze, o níž se zmiňujeme na stránkách na jiném místě, se neomezuje pouze na jednu prostoru v Museu hl. m. Prahy. Po dobu jejího konání se budou průběžně pořádat veřejné přednášky na různá další témata spojená s Vietnamem a Vietnamci v ČR. Neměla by však zůstat přehlédnuta ani ojedinělá sada osmi tematických sešitů, sepsaných a vydaných speciálně při příležitosti této výstavy. V nich se zájemci mohou seznámit s různými aspekty vietnamské kultury v nejširším slova smyslu (včetně kuchyně), a také s historií vietnamské komunity v Praze. (...)

Počet komentářů: 7

Umění východní Asie – knižní monument

20.03.2010 Recenze

Pražské Nakladatelství Slovart, které vzniklo v r. 1994 jako dceřiná společnost slovenského Vydavateľstva Slovart, obohatilo za 16 let své existence naši knižní scénu stovkami knih. Nejvíce se však asi zapsalo do povědomí vydáváním velkých obrazových monografií, někdy domácích (zasvěceným např. výtvarníkům C. Boudovi, A. Bornovi aj.), jindy překladových (National Geographic – fotografie, Přírodní divy světa aj.). Mezi tyto nóbl svazky se na konci loňského roku zařadilo i Umění východní Asie, objemná kniha přeložená z němčiny. (...)

Samostatný průvodce po Kambodži konečně česky

19.09.2009 Recenze

Pod knihou Kambodža jsou podepsáni Beverly Palmerová a Steven Martin. Vydatný svazek čítá 424 stran a je k němu přiloženo – jak už bývá v posledních letech u této řady dobrým zvykem – i DVD. (...)

Vietnamská vítězka Literární ceny Knížního klubu představuje svou prózu

01.09.2009 Recenze

Nový školní rok začíná malým překvapením: prvním vietnamským románem napsaným v češtině. Navíc mladá autorka Pham Thi Lan svou prvotinou Bílej kůň, žlutej drak nadchla porotu udělující každoroční Literární cenu Knižního klubu natolik, že jí přiřkli vítězství ve 14. ročníku soutěže. Její oceněnou prózu právě dnes vydává Knižní klub. (...)

Počet komentářů: 32

<<   1  9  17  25  33  41   >>

Společnost AeroAgency s.r.o. zajištuje atraktivní práci na Letišti Praha. Nabízí brigádu pro asistenty odbavení cestujících - check-in a pracovníky na nakládku a vykládku zavazadel u letadel. Pracujte na zajímavém místě, možnost odstartovat kariéru.

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky