Obsah rubriky "Literární okénko"

Stránek celkem: 81, zobrazeno: 9 - 16

V této rubrice Vás budeme postupně seznamovat s dostupnými překlady vietnamské poezie i prózy, najdete tu také recenze publikací o Vietnamu a některé další drobnosti.

Bali a Lombok, Korea – další novinky v řadě průvodců LP

26.06.2014 Recenze

Nakladatelství Svojtka&Co. zdárně pokračuje ve vydávání dalších svazků známé řady průvodců Lonely Planet. V posledních měsících nám nabízí dva další tituly z Asie: 1. Bali a Lombok, 2. Korea. V obou případech jde o české premiéry v rámci této řady, v případě Koreje dokonce o českou průvodcovskou premiéru této země vůbec. (...)

Další Kolkův překlad vietnamské klasiky: Nářky ženy z harému

22.10.2013 Recenze

Z pozůstalosti lékaře-neurologa Antonína Kolka (7.2.1921 – 21.11.1979) vyšel nedávno další překlad slavného vietnamského básnického textu, Nářky ženy z harému (Cung Oán Ngâm Khúc). Přestože ani tentokrát nejde o překlad přímo z vietnamštiny, bylo by škoda, aby Kolkův překlad zůstal nepovšimnut. (...)

První průvodce po Filipínách v češtině

22.09.2013 Recenze

V edici Lonely Planet (v ČR zastoupené vydavatelstvím Svojtka&Co.) vyšly česky právě dva další svazky věnované regionu jihovýchodní Asie. Obzvláště cenný je ten o Filipínách, poněvadž v češtině dosud průvodce o této zemi chyběl. Druhý titul zahrnuje tři a půl země pevninské části regionu. (...)

Čínské novodobé dějiny ve výjimečném komiksovém zpracování

26.02.2013 Recenze

Což takhle přečíst si komiks? K pochopení společensko-politické atmosféry, plné drastických okamžiků a podivných zvratů, jak ji zažívali Číňané v posledních 60 letech, asi stěží v tuto chvíli najdeme přístupnější a výmluvnější dílo, než je právě vydaný Život v Číně – komiks, který potvrzuje, že tento žánr může být skutečným uměním i v oblasti dokumentární. (...)

Laos o třech chodech – chod třetí: Turistický průvodce Laos v řadě Rough guides

25.01.2013 Recenze

Do třetice se zastavujeme nad literaturou o Laosu nedávno vydanou v češtině. Tentokrát je na řadě zmínka o knižním průvodci Laos, už druhém na naší knižní scéně. Vydalo jej nakladatelství Jota v rámci překladové edice průvodců Rough guides. (...)

Nguyễn Trãi: Naslouchám dešti

13.01.2013 Překlady z vietnamštiny

Nguyễn Trãi (1380–1442) je právem považován za jednu z nejvýznamnějších postav vietnamských dějin. Výrazně přispěl k osvobození Vietnamu od čínské nadvlády jak na poli válečném, tak literárním. (...)

Počet komentářů: 2

Laos o třech chodech – chod druhý: Laos v řadě Stručná historie států

28.12.2012 Recenze

Po recenzi na Nožinovy Dějiny Laosu, vydané v Nakl. Lidové noviny, se tentokráte zabýváme kapesním přehledem laoských dějin z pera Jiřího Zelendy Laos, vydaných v rámci edice Stručná historie států nakl. Libri. (...)

Počet komentářů: -7

Nový konverzační průvodce hned po třech jazycích JV Asie

10.12.2012 Recenze

Brněnské nakladatelství Lingea se pustilo do jazykového mapování světa věru s nevšedním elánem. V posledních dvou letech jsme zde referovali o konverzačních příručkách zasvěcených vietnamštině a thajštině, v těchto týdnech přibyl do stále početnější řady titulů Lingey i další svazek věnovaný jazykům jihovýchodní Asie, tentokrát její austronéské části: indonéštině, malajštině a filipínštině. (...)

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky