Obsah rubriky "Literární okénko"

Stránek celkem: 82, zobrazeno: 65 - 72

V této rubrice Vás budeme postupně seznamovat s dostupnými překlady vietnamské poezie i prózy, najdete tu také recenze publikací o Vietnamu a některé další drobnosti.

Příběh o betelu a arekové palmě

08.10.2003 Překlady z vietnamštiny

V dávných dobách měla rodina Cao dva syny, kteří se od sebe lišili stářím jednoho roku a byli si podobní jako vejce vejci. Byli si tak podobní, že cizí člověk nemohl rozeznat, který z nich je starší a který je mladší. Oba bratři se měli velmi rádi. Když nadešel rok, kdy jednomu bylo sedmnáct a druhému osmnáct, zemřeli jim rodiče. Od té chvíle, kdy zůstali sami, se jejich vzájemná láska ještě upevnila. (...)

Počet komentářů: 1

Pán hor a vládce vod

31.08.2003 Překlady z vietnamštiny

Král Hung Vuong osmnáctý měl jednu dceru. Jmenovala se Mi Nuong a byla překrásná. Otec ji velmi miloval. Chtěl pro ni najít ženicha, který by si ji opravdu zasloužil. (...)

Počet komentářů: 3

Jak si šla ropucha stěžovat do nebe

31.08.2003 Překlady z vietnamštiny

Klasickou vietnamskou pohádku, která vyšla v druhém díle Čítanky příběhů (Vydavatelství Giáo Dục, 1999), přeložil Jirka Kocourek. (...)

Počet komentářů: 2

Jarní přípitek

13.08.2003 Literární okénko

Nguyen Binh, přeložil Petr Komers.
Báseň byla vydána ve sbírce s názvem Tisích oken v edici Květy poezie nakladatelství Mladá fronta v roce 2002. (...)

Cesta do říše Velkého chána

11.08.2003 Literární okénko

V dobách, kdy země Přemysla Otakara II., českého krále, sahaly až k Jaderskému moři (1269 - 1276) se narodil syn jednomu z českých vojáků, který jel po boku svého krále do Furlánska bránit jeho dědická práva. Jeho matka pravděpodobně pocházela právě odtud (okolí dnešního města Udine na severovýchodě Itálie). (...)

Počet komentářů: 2

Výčitky

Nguyen Binh, přeložil Petr Komers.

Třicet šest ulic ve staré Hanoji

Žárlivost

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81   >>

Máte ambice prosadit se v oblasti prodeje? Společnost EURO NÁŘADÍ s.r.o., jeden z největších distributorů stavebního a zahradního nářadí v ČR a SR, hledá česky a vietnamsky hovořícího kolegu na pozici: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - region PRAHA a okolí.

Chcete se naučit vietnamsky?
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky! (14.02.2018)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví