Obsah rubriky "Literární okénko"

Stránek celkem: 81, zobrazeno: 49 - 56

V této rubrice Vás budeme postupně seznamovat s dostupnými překlady vietnamské poezie i prózy, najdete tu také recenze publikací o Vietnamu a některé další drobnosti.

Indočínou na kole, Vietnam – Kambodža – Laos

29.11.2006 Recenze

Kniha je čtvrtou publikací Antonína Červeného, cestovatele a publicisty. Byla vydána v roce 2004 brněnským nakladatelstvím Akácie, které se specializuje na cestopisnou literaturu. Naším zrakům dosud unikala zřejmě proto, že ji brněnské nakladatelství vydalo v rámci edice Cykloexpedice. (...)

Počet komentářů: 2

První důkladný průvodce po Vietnamu v češtině

02.10.2006 Recenze

Před pár týdny jsme na našich stránkách podali přehled knižních průvodců po Jihovýchodní Asii, které vyšly v češtině v posledních letech. Avizovali jsme v něm i chystaný svazek o Vietnamu z řady Lonely Planet. Nyní je na světě a můžeme se radovat z toho, že se českým zájemcům o tuto zemi konečně dostává do rukou obsažná souhrnná příručka, kde najdou vše potřebné. Na významu neubírá knížce ani řada drobných chyb. Jde o dílko nepostradatelné pro každého, kdo se o Vietnam nějakým způsobem zajímá. (...)

Počet komentářů: 7

Průvodce po Indočíně a Jihovýchodní Asii v češtině

17.07.2006 Recenze

Češi, kteří cestují do oblasti pevninské Jihovýchodní Asie, mají nyní k dispozici hned několik knižních průvodců. První z nich vydalo pražské nakl. Svojtka & Co. již v roce 2003 v rámci překladové edice známých turistických průvodců Lonely Planet pod názvem Jihovýchodní Asie – pevnina. Před pár měsíci se v knihkupectvích objevil obdobný svazek další známé překladové edice Rough Guides, vydávané v brněnském nakladatelství Jota, nazvaný Jihovýchodní Asie. V řadě překladových průvodců Lonely Planet se před dvěma měsíci objevil překvapivě i samostatný svazek věnovaný Laosu. (...)

Legendy starého Tonkinu

10.03.2006 Literární okénko

Ne každé 'kapesní vydání' se vejde do kapsy. Nová knížečka vietnamistky Petry Müllerové patří ovšem mezi ty skutečně nejkapesnější: má rozměry 7,5 x 7,5 cm. Jedenáct příběhů v ní obsažených se dá přečíst za hodinu, i rychleji. (...)

Vietnamská literatura v překladech

15.01.2006 Literární okénko

Na stránkách Klubu Hanoi už zájemci mohou najít stručný přehled knih týkajících se Vietnamu, které jsou dosud dostupné na knižních pultech. Mnohé cenné tituly však vyšly už v minulosti, a dají se sehnat pouze v antikvariátech. Pokusíme se proto upozornit na ty nejdůležitější a nejzajímavější. Tentokrát podáváme souhrnný přehled literárních děl, která byla z vietnamské literatury přeložena do češtiny či slovenštiny a vyšla do roku 1990. (...)

Počet komentářů: 5

Ma Ha Ma Da – příběh zenového mistra

02.05.2005 Literární okénko

Ma Ha Ma Da je sinovietnamský přepis sankrstského slova Mahamáya které znamená Velká iluze. Iluze, že tento svět je skutečný, iluze, že existuje narození a smrt, utrpení, důvod k strachu; mámení a šalba smyslů. (...)

Vietnam v českých knihkupectvích

05.12.2004 Literární okénko

Pro všechny zájemce o Vietnam uvádíme souhrnný přehled knih týkajících se Vietnamu, které vyšly v posledních letech česky a dosud jsou dostupné v knihkupectvích. Některé z nich - ty, jež byly vydány v posledních dvou letech (2003-2004) - jsme na našich stránkách již podrobně recenzovali. Přidáváme krátké hodnotící anotace. (...)

Počet komentářů: 6

Stručná Historie Států. VIETNAM

05.10.2004 Recenze

V edici Stručná Historie Států, kterou vydává nakladatelství Libri, letos vyšel i díl o dějinách Vietnamu. Jeho autorkou je PhDr. Petra Müllerová, která vystudovala vietnamistiku na Filozofické fakultě UK, několik let strávila ve Vietnamu a donedávna také působila jako vedoucí oboru Vietnamistika FF UK. (...)

Počet komentářů: 5

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky