Obsah rubriky "Literární okénko"

Stránek celkem: 82, zobrazeno: 49 - 56

V této rubrice Vás budeme postupně seznamovat s dostupnými překlady vietnamské poezie i prózy, najdete tu také recenze publikací o Vietnamu a některé další drobnosti.

Česká republika a česká literatura ve vietnamštině 2005-2006

29.01.2007 Literární okénko

V posledních dvou letech se ve Vietnamu objevilo hned několik knih, jež se týkají České republiky. Jejich vydání potvrzují, že Vietnamci, kteří si prožili českou zkušenost, na svá pouta k naší zemi nezapomínají ani po letech. Chceme však na ně upozornit mimo jiné i proto, že by mohly zajímat příslušníky vietnamské komunity v České republice. (...)

Počet komentářů: 10

Indočínou na kole, Vietnam – Kambodža – Laos

29.11.2006 Recenze

Kniha je čtvrtou publikací Antonína Červeného, cestovatele a publicisty. Byla vydána v roce 2004 brněnským nakladatelstvím Akácie, které se specializuje na cestopisnou literaturu. Naším zrakům dosud unikala zřejmě proto, že ji brněnské nakladatelství vydalo v rámci edice Cykloexpedice. (...)

Počet komentářů: 2

První důkladný průvodce po Vietnamu v češtině

02.10.2006 Recenze

Před pár týdny jsme na našich stránkách podali přehled knižních průvodců po Jihovýchodní Asii, které vyšly v češtině v posledních letech. Avizovali jsme v něm i chystaný svazek o Vietnamu z řady Lonely Planet. Nyní je na světě a můžeme se radovat z toho, že se českým zájemcům o tuto zemi konečně dostává do rukou obsažná souhrnná příručka, kde najdou vše potřebné. Na významu neubírá knížce ani řada drobných chyb. Jde o dílko nepostradatelné pro každého, kdo se o Vietnam nějakým způsobem zajímá. (...)

Počet komentářů: 7

Průvodce po Indočíně a Jihovýchodní Asii v češtině

17.07.2006 Recenze

Češi, kteří cestují do oblasti pevninské Jihovýchodní Asie, mají nyní k dispozici hned několik knižních průvodců. První z nich vydalo pražské nakl. Svojtka & Co. již v roce 2003 v rámci překladové edice známých turistických průvodců Lonely Planet pod názvem Jihovýchodní Asie – pevnina. Před pár měsíci se v knihkupectvích objevil obdobný svazek další známé překladové edice Rough Guides, vydávané v brněnském nakladatelství Jota, nazvaný Jihovýchodní Asie. V řadě překladových průvodců Lonely Planet se před dvěma měsíci objevil překvapivě i samostatný svazek věnovaný Laosu. (...)

Legendy starého Tonkinu

10.03.2006 Literární okénko

Ne každé 'kapesní vydání' se vejde do kapsy. Nová knížečka vietnamistky Petry Müllerové patří ovšem mezi ty skutečně nejkapesnější: má rozměry 7,5 x 7,5 cm. Jedenáct příběhů v ní obsažených se dá přečíst za hodinu, i rychleji. (...)

Vietnamská literatura v překladech

15.01.2006 Literární okénko

Na stránkách Klubu Hanoi už zájemci mohou najít stručný přehled knih týkajících se Vietnamu, které jsou dosud dostupné na knižních pultech. Mnohé cenné tituly však vyšly už v minulosti, a dají se sehnat pouze v antikvariátech. Pokusíme se proto upozornit na ty nejdůležitější a nejzajímavější. Tentokrát podáváme souhrnný přehled literárních děl, která byla z vietnamské literatury přeložena do češtiny či slovenštiny a vyšla do roku 1990. (...)

Počet komentářů: 5

Ma Ha Ma Da – příběh zenového mistra

02.05.2005 Literární okénko

Ma Ha Ma Da je sinovietnamský přepis sankrstského slova Mahamáya které znamená Velká iluze. Iluze, že tento svět je skutečný, iluze, že existuje narození a smrt, utrpení, důvod k strachu; mámení a šalba smyslů. (...)

Vietnam v českých knihkupectvích

05.12.2004 Literární okénko

Pro všechny zájemce o Vietnam uvádíme souhrnný přehled knih týkajících se Vietnamu, které vyšly v posledních letech česky a dosud jsou dostupné v knihkupectvích. Některé z nich - ty, jež byly vydány v posledních dvou letech (2003-2004) - jsme na našich stránkách již podrobně recenzovali. Přidáváme krátké hodnotící anotace. (...)

Počet komentářů: 6

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73  81   >>

Máte ambice prosadit se v oblasti prodeje? Společnost EURO NÁŘADÍ s.r.o., jeden z největších distributorů stavebního a zahradního nářadí v ČR a SR, hledá česky a vietnamsky hovořícího kolegu na pozici: OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - region PRAHA a okolí.

Máme NOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY!
Náš nový název volal i po nových a modernějších webových stránkách. Máme je! :-) Postupně přesuneme i všechny články odsud na www.sea-l.cz. Informace tam najdete nejen v češtině, ale i ve vietnamštině a angličtině. Aktuality a spoustu fotek z našich akcí najdete také na Facebooku: v češtině a ve vietnamštině. (27.02.2018)

Chcete se naučit vietnamsky?
V pondělí 18. 3. 2018 startujeme další kurz vietnamštiny pro začátečníky! (14.02.2018)

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví