Obsah rubriky "Literární okénko"

Stránek celkem: 80, zobrazeno: 33 - 40

V této rubrice Vás budeme postupně seznamovat s dostupnými překlady vietnamské poezie i prózy, najdete tu také recenze publikací o Vietnamu a některé další drobnosti.

Již třetí český knižní průvodce po Vietnamu

01.07.2010 Recenze

O tom, že kurs Vietnamu u českých turistů pozvolna, avšak neustále stoupá, není pochyb. Dokazuje to i skutečnost, že česká nakladatelství neváhají vydávat další knižní průvodce po této zemi – což by ještě před pár lety představovalo komerční propadák. Po svazcích z edic Lonely Planet (vydalo nakl. Svojtka & Co v r. 2006) a Rough guide (nakl. Jota 2008) vyšel nyní již třetí průvodce po Vietnamu přeložený z angličtiny, tentokrát v nedávno vzniklé řadě National Geographic: Vietnam – velký průvodce. (...)

Počet komentářů: 10

Nejen výstava, ale i ediční počin!

17.04.2010 Recenze

Výstava Vietnam v Praze, o níž se zmiňujeme na stránkách na jiném místě, se neomezuje pouze na jednu prostoru v Museu hl. m. Prahy. Po dobu jejího konání se budou průběžně pořádat veřejné přednášky na různá další témata spojená s Vietnamem a Vietnamci v ČR. Neměla by však zůstat přehlédnuta ani ojedinělá sada osmi tematických sešitů, sepsaných a vydaných speciálně při příležitosti této výstavy. V nich se zájemci mohou seznámit s různými aspekty vietnamské kultury v nejširším slova smyslu (včetně kuchyně), a také s historií vietnamské komunity v Praze. (...)

Počet komentářů: 7

Umění východní Asie – knižní monument

20.03.2010 Recenze

Pražské Nakladatelství Slovart, které vzniklo v r. 1994 jako dceřiná společnost slovenského Vydavateľstva Slovart, obohatilo za 16 let své existence naši knižní scénu stovkami knih. Nejvíce se však asi zapsalo do povědomí vydáváním velkých obrazových monografií, někdy domácích (zasvěceným např. výtvarníkům C. Boudovi, A. Bornovi aj.), jindy překladových (National Geographic – fotografie, Přírodní divy světa aj.). Mezi tyto nóbl svazky se na konci loňského roku zařadilo i Umění východní Asie, objemná kniha přeložená z němčiny. (...)

Samostatný průvodce po Kambodži konečně česky

19.09.2009 Recenze

Pod knihou Kambodža jsou podepsáni Beverly Palmerová a Steven Martin. Vydatný svazek čítá 424 stran a je k němu přiloženo – jak už bývá v posledních letech u této řady dobrým zvykem – i DVD. (...)

Vietnamská vítězka Literární ceny Knížního klubu představuje svou prózu

01.09.2009 Recenze

Nový školní rok začíná malým překvapením: prvním vietnamským románem napsaným v češtině. Navíc mladá autorka Pham Thi Lan svou prvotinou Bílej kůň, žlutej drak nadchla porotu udělující každoroční Literární cenu Knižního klubu natolik, že jí přiřkli vítězství ve 14. ročníku soutěže. Její oceněnou prózu právě dnes vydává Knižní klub. (...)

Počet komentářů: 32

Vietnam od paleolitu k Đổi mới

10.02.2009 Recenze

Je tomu 32 let, co vyšel svazek Dejiny Vietnamu od vietnamského historika Nguyen Khac Viena ve slovenském překladu (přel. I. Doležal, vydalo nakl. Pravda). Jde o poněkud tendenční dílo značně poznamenané svou dobou a dnes už velmi nedostačující. Nahradit jej nemohl ani drobný svazek Petry Müllerové Vietnam, vydaný v edici Stručná historie států nakl. Libri (2004). Velkolepá ediční řada Dějiny států, kterou vydává Nakl. Lidové noviny, přinesla v minulých letech už více než 50 obsáhlých svazků, shrnujících historii více než 70 zemí světa. Jistě už nejeden čtenář očekával, kdy se konečně objeví i svazek o Vietnamu. Dnes můžeme říci: je tady! (...)

Počet komentářů: 8

Jak se učit česky rychle a efektivně

06.02.2009 Recenze

Od té doby, co jsem napsal recenzi na publikaci s názvem Tiếng Séc cơ sở cho người Việt Nam (Čeština – základní kurz pro Vietnamce), uplynulo již několik let. Během té doby v ČR vznikla pouze jedna učebnice češtiny pro Vietnamce, jmenuje se „Jak se učit česky rychle a efektivně“ a napsal ji pan Ing. Nguyen Quyet Tien. Vzhledem k tomu, že se od předchozí výrazně liší svou kvalitou a že je stále o takové učebnice velký zájem  mezi vietnamskými  i českými studenty, rozhodl jsem se tuto publikaci představit široké veřejnosti, byť o několik let později, než vznikla. (...)

Počet komentářů: 8

Petra Müllerová: Příběh tonkinského dřevořezu

15.10.2008 Literární okénko

Nakladatelství Dauphin vydalo v tomto roce dvojjazyčnou, česko-anglickou publikaci Příběh tonkinského dřevořezu. (...)

<<   1  9  17  25  33  41  49  57  65  73   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky