Obsah rubriky "Literární okénko"

Stránek celkem: 80, zobrazeno: 1 - 8

V této rubrice Vás budeme postupně seznamovat s dostupnými překlady vietnamské poezie i prózy, najdete tu také recenze publikací o Vietnamu a některé další drobnosti.

Výtečné stručné dějiny Filipín

16.02.2017 Recenze

V kapesní řadě Stručná historie států, kterou už léta záslužně vydává encyklopedické nakladatelství Libri, se objevil nový titul, věnovaný Filipínám. Informačně hutný a navíc výtečně napsaný svazek je bez pochyby jedním z nejzdařilejších v této edici. Napsal jej rozhlasový novinář Pavel Vondra, který má k Filipínám osobní pouto. (...)

Druhý vietnamský román v češtině!

01.02.2017 Recenze

Na přelomu roku vydalo nakladatelství Dokořán román Klikař (viet. Số đỏ) vietnamského spisovatele Vu Trong Phunga v překladu Ondřeje Slówika. Přestože se této knize asi nedostane větší mediální reflexe, ve skutečnosti jde o počin zásadní. (...)

Nově Barma a znovu i Vietnam v edici Rough guide

29.03.2016 Recenze

Řada knižních průvodců Rough guide (v češtině vydávaná nakl. Jota) je britského původu a vždy se ve srovnání s jinými řadami vyznačovala určitým konzervatismem a snahou o seriosní přístup. Třebaže v posledních letech prodělala výrazné koncepční i grafické změny, nezpronevěřila se této tendenci. A navíc jde bez debat o změny k lepšímu. O tom svědčí i čerstvý průvodce po Barmě a také jemu předcházející svazek o Vietnamu.

(...)

Počet komentářů: 1

Vietnamská migrace jako produkt společenských sítí

06.12.2015 Recenze

Knihu Vietnamci v Česku a ve světě od Terezy Freidingerové (vyd. SLON) zřejmě nenajdete v běžném knihkupectví. Ale neměla by zůstat nepovšimnuta, alespoň nikým z těch, kdo se zabývají Vietnamci žijícími v českém prostředí. (...)

Česko-vietnamský interkulturní slovník (recenze)

23.06.2015 Recenze

Třebaže jsme se na tomto místě nedávno o Česko-vietnamském slovníku pro interkulturní práci (vydala Inbáze; ke stažení zde) již zmínili, zkusíme se k němu dnes vrátit, a nejen proto, že někteří členové či spolupracovníci KH se na jeho vzniku rovněž podíleli.

(...)

Lonely Planet: třetí Vietnam, první Kambodža

29.03.2015 Recenze

Není pochyb o tom, že Vietnam přitahuje stále více českých turistů. Podle údajů vietnamského konzulátu si loni zažádalo o víza zhruba 2500 Čechů, k tomuto počtu však lze směle připočíst ty, kteří si o ně zažádají v jiných zemích, zejména v sousední Kambodži či Laosu, a to už se minimálně na 3 tisíce ročně dostaneme. Dokladem tohoto zájmu je i ochota nakl. Svojtka&Co vydat třetí, aktualizované vydání průvodce Lonely Planet v češtině. Téměř současně s ním se v téže edici objevil i první překlad průvodce po Kambodži, který lze vítat snad ještě víc. (...)

Etnické rozbušky v Barmě a Laosu očima M. Nožiny

09.03.2015 Recenze

Miroslav Nožina, působící v Ústavu mezinárodních vztahů, nás svou publikační pílí nepřestává ohromovat. Zatímco studia jihovýchodní Asie v Orientálním ústavu AV nebo universitní kruhy v tomto směru spíše skomírají, Nožina je jistota. Po svých Dějinách Kambodže a Dějinách Laosu, o nichž jsme zde již psali, přišel s dalšími dvěma hutnými knihami, zaměřenými na etnické problémy v Barmě a Laosu. Obě studie vyšly v ÚMV a autor je psal v letech 2012 a 2013, navzdory vročení vyšla každá vždy v roce následujícím. (...)

Počet komentářů: 1

Bali a Lombok, Korea – další novinky v řadě průvodců LP

26.06.2014 Recenze

Nakladatelství Svojtka&Co. zdárně pokračuje ve vydávání dalších svazků známé řady průvodců Lonely Planet. V posledních měsících nám nabízí dva další tituly z Asie: 1. Bali a Lombok, 2. Korea. V obou případech jde o české premiéry v rámci této řady, v případě Koreje dokonce o českou průvodcovskou premiéru této země vůbec. (...)

1  9  17  25  33  41  49  57  65  73   >>

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Asie na Jiřáku
Ve čtvrtek 25. 5. 2017 se koná 2. ročník etnofestivalu Asie vzdálená a blízká. Přijďte se na nás podívat na Náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze! Událost najdete i na Facebooku. (22.05.2017)

Vietnam v KC Zahrada