Obsah rubriky "Vietnam"

Stránek celkem: 34, zobrazeno: 25 - 32

Základní stručné informace o Vietnamu. Najdete zde shrnutí vietnamské historie, literatury, kinematografie, hudby atd.

Počátky vietnamské žurnalistiky, zrod moderní vietnamské literatury

25.10.2004 Vietnam

Před příchodem Evropanů se ve Vietnamu používalo výlučně znakové písmo: čínské písmo (chữ Hán) a tzv. jižní znaky (chữ Nôm). Latinizované písmo (chữ quốc ngữ) vzniklo v polovině sedmnáctého století pro potřeby evropských mnichů. (...)

Počet komentářů: 1

Vietnamská kinematografie - současná produkce

22.12.2003 Vietnam

V Evropě je vietnamská kinematografie téměř neznámá, český filmový fanoušek měl možnost zhlédnout pouze několik filmů americko-vietnamské produkce, např.: Tři sezóny (Ba mùa), Tichý Američan (Người Mỹ trầm lặng) a dále film Vietnamce žijícího ve Francii Trần Anh Hùnga Vůně zelené papáji (Mùi đu đủ xanh). Ostatní snímky nám zůstaly utajeny. (...)

Obchodní jednání ve Vietnamu

17.12.2003 Obchod a ekonomika

Doporučení pro podnikatele, kteří uvažují o obchodování s Vietnamem. Rady vycházejí z osobní zkušenosti autora po dlouhodobém pobytu v zemi. Druhý díl podrobně rozebírá specifika a místní zvyklosti ve vztahu k jednání a uzavírání smluv. (...)

Počet komentářů: 3

Obchod a turistika ve Vietnamu

10.12.2003 Obchod a ekonomika

První část dvoudílného seriálu pro podnikatele a obchodníky, kteří se chystají do Vietnamu. Rady vycházejí ze zkušeností autora po dlouhodobém pobytu v zemi. Článek uvádí na pravou míru některé rozšířené omyly spjaté s podnikáním ve VSR a shrnuje potenciál Vietnamu z hlediska obchodu a turistiky. (...)

Počet komentářů: 5

Rock made in VN

06.11.2003 Vietnam

Hudební vkus Vietnamců zůstává poměrně konzervativní. Populární hudba se omezuje na sladký střední proud, tj. písničky o lásce v podání uhlazených pěveckých hvězd. Zatímco např. japonská, korejská, ale i čínská, thajská či malajská rocková scéna v posledním desetiletí zplodila celou řadu slušné muziky, do Vietnamu jako by se vliv rocku, přicházejícího ze Západu, uplatňoval nadále jen okrajově. (...)

Počet komentářů: 22

Vietnamský comics

16.10.2003 Vietnam

V současné době je comics ve Vietnamu na vzestupu. Populární jsou především sešitová vydání kapesního formátu, v nichž vycházejí celé kreslené seriály, obvykle s periodicitou jednou za 14 dní. Mezi nejaktivnější na tomto poli se řadí vydavatelství NXB Kim Dong, NXB Tong hop Dong Nai, NXB Ban tre. Comics však trpí nadále tím, co známe i od nás: je považován za četbu pro děti a adolescenty. Jen výjimečně lze spatřit Vietnamce staršího 25 let, který by četl comics. To naneštěstí zpětně ovlivňuje i ráz a zaměření kreslenek samotných. (...)

Počet komentářů: 14

Vietnamská literatura

13.08.2003 Vietnam

Nejstarší dochovanou literaturu ve Vietnamu můžeme datovat teprve k přelomu 9. a 10. století. I když existují i starší dochované texty (nápisy na stélách v čínštině a čamštině), stěží lze hovořit o literatuře ve vlastním smyslu. (...)

Základní údaje o VSR

12.08.2003 Vietnam

Název, obyvatelstvo, náboženství, měna, vláda... (...)

Počet komentářů: 4

<<   1  9  17  25  33   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky