Obsah rubriky "Vietnam"

Stránek celkem: 34, zobrazeno: 1 - 8

Základní stručné informace o Vietnamu. Najdete zde shrnutí vietnamské historie, literatury, kinematografie, hudby atd.

Budování infrastruktury ve Vietnamu

08.09.2015 Vietnam

Otevření nového mezinárodního terminálu na letišti Nội Bài v Hanoji koncem loňského roku (31. 12. 2014) a následné letošní (4. 1. 2015) otevření moderní šestiproudé dálnice spojující letiště s Hanojí prostřednictvím mostu Nhật Tân, jenž se stal se svou délkou 3,9 km nejdelším mostem ve Vietnamu, nás inspirovalo k zamyšlení se nad akcelerujícím vývojem vietnamské dopravní infrastruktury. (...)

Počet komentářů: 3

Zažij Vietnam na Jiřáku

19.05.2015 Vietnam

Ve čtvrtek 21. 5. 2015 od 10 do 21 hod. si nenechte ujít festival Zažij Vietnam pořádaný na Náměstí Jiřího z Poděbrad na Praze 3 u příležitosti Roku vietnamské kultury 2015 a oslav 65 let spolupráce České (a Slovenské) republiky s Vietnamem. (...)

Seznam literatury aktualizovaný

10.05.2015 Vietnam

Před lety jsme pro Vás vytvořili užitečný seznam literatury vztahující se k Vietnamu nebo vietnamské komunitě v ČR (překlady z vietnamštiny, odborné i populární knihy, učebnice, filmy a další) a dostupné v češtině (slovenštině). Nyní Vám nabízíme další jeho aktualizovanou verzi. (...)

VIDEO: 7 věcí, které bychom neměli dělat při používání hůlek u jídla

23.04.2015 Vietnam

WWW.SANGU.EU nabízí první video ze série videí o vietnamské kultuře, tradicích a etiketě. Jak se správně chovat ve vietnamské společnosti? Ke komu se Vietnamci modlí? Nejen na takové otázky se bude snažit odpovědět náš kolega Tran Van Sang se skupinou přátel. (...)

Výprava 1. československého velvyslanectví do Vietnamu

10.02.2015 Vietnam

Před 65 lety - dne 2. února 1950 došlo k navázání diplomatických styků mezi Československem a tehdejší Vietnamskou demokratickou republikou. (...)

Počet komentářů: 1

Rudá semínka jihu

29.12.2014 Vietnam

V roce 1954 ukončila Ženevská konference francouzskou válku v Indočíně. Podle jejích závěrů o rozdělení Vietnamu a přeskupení vojsk odešlo kolem 130 tisíc příslušníků Viet Minhu z jihu na sever. K plánovaným celostátním volbám a všeobecně očekávanému sjednocení země však nedošlo. V důsledku těchto a dalších událostí v zemi bylo postupně mezi lety 1954 – 1974 přesídleno do severního Vietnamu více než 30 tisíc potomků jihovietnamských bojovníků sympatizujících se strategiemi severovietnamských komunistů. (...)

Fotografie Juraje Gažovčiaka

22.08.2014 Vietnam

Fotograf Juraj Gažovčiak procestoval Vietnam od delty Mekongu až k severní Rudé řece v lednu a únoru 2002. Fotografoval prostý život na odlehlém venkově, mořské rybáře v oblasti Mui Ne, dělníky v manufaktuře na výrobu rýžových placek i ruch na ulicích vietnamských metropolí Saigonu a Hanoje. Nyní nabízí adjustované fotografie k prodeji! (...)

Náboženství a tolerance v dnešním Vietnamu

14.05.2012 Vietnam

Při rozbalování dárků u vánočního stromečku jsem dostal textovou zprávu tohoto znění: "Panna Maria, Kristus, Alláh, Bůh, Buddha, všichni jsou učiteli, vždy učili lidi chování, aby jeden měl rád druhého a aby bohatí pomáhali chudým. Všichni si přejí mír. Tyto vánoční svátky a do nového roku se budu modlit za Vás i Vaši rodinu..." (...)

1  9  17  25  33   >>

Pojeďte na výlet!
V sobotu 29. 7. 2017 pořádáme výlet pro rodiče s dětmi do Českého ráje. Více info na letáčcích v češtině i ve vietnamštině. (17.07.2017)

Vietnam na Ládví
Ve čtvrtek 22. 6. 2017 od 14 hod. si můžete zpestřit odpoledne festivalem Vietnam - země blízká i vzdálená, jehož pestrým programem Vás provedou sami Vietnamci! (20.06.2017)

KC Zahrada pro děti
KC Zahrada pořádá pro děti cizinců zajímavé divadelní aktivity a letní tábor. (23.05.2017)

Hledáme lektory češtiny pro Vietnamce!
Hledáme lektory, kteří umí vietnamsky, na výuku českého jazyka 2x2 hodiny týdně. Zájemce zdarma zaškolíme! Pište na jkocourek@klubhanoi.cz nebo volejte na tel: 603 583 690. (22.05.2017)

Zobrazit starší novinky